19. dubna 2021
Kategorie: Finance a podnikání, PR

Rekvalifikační kurz usnadní hledání nového zaměstnání

Týden po týdnu se situace na trhu práce zhoršuje. Nezaměstnanost stále stoupá s ohledem na probíhající pandemii koronaviru. Podle posledních údajů Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) je nyní na hodnotě 4,2 %.

Firmy, které zuby nehty držely své zaměstnance na palubě, začínají propouštět. Lidem také končí zkušební doba, a tak se nezaměstnanost v % zvyšuje postupně a dá se očekávat, že tato tendence bude pokračovat i v následujících měsících.

Některé obory jsou na tom výrazně hůře než ostatní. Např. práce v cestovním ruchu, pohostinství a kultuře je nyní prakticky tabu. Kdo hledá v této branži zaměstnání, pravděpodobně nepochodí a bude se muset porozhlédnout někde jinde.

Na úřadu práce být dlouho v evidenci nemusíte

Jestliže jste se ocitli v situaci, kdy jste bez práce a řadíte se do škatulky nezaměstnaných, nezoufejte. Na úřadu práce být v evidenci jako uchazeči o zaměstnání dlouho nemusíte. Stačí být aktivní a snažit se zlepšit pozici na pracovním trhu. Jestliže jste vystudovali v současnosti nevyhledávaný obor, anebo v něm máte letitou praxi, nečekejte až se situace změní k lepšímu sama od sebe.

Naopak, preference zaměstnavatelů se neustále vyvíjí a je třeba pružně reagovat. Jestliže nenajdete práci po několika týdnech, ne-li měsících, a na úřadu práce vám naznačují, že se máte poohlédnout po jiném oboru, přemýšlejte o tom. Vážně!

Rekvalifikační kurzy – nejrychlejší cesta ke změně

Snadný a přitom rychlý způsob, jak se přeorientovat do jiného oboru, jsou bezesporu rekvalifikační kurzy. Ty jsou natolik intenzivní a založené na praktickou stránku znalostí, že absolventy připraví velice slušně na novou pracovní pozici. Alespoň ty akreditované od MŠMT. A jaké jsou aktuálně dostupné a nejoblíbenější rekvalifikační kurzy, které má smysl studovat? Přihlaste se např. na kurz mzdového účetnictví, podvojného účetnictví a daňové evidence, personalistiky nebo marketingu.

Lepší vyhlídky do budoucna pro celou Českou republiku

Doba je natolik pokročilá, že za studium nemusíte jen do Prahy, Brna a dalších větších měst v České republice. Překvapí vás třeba rekvalifikační kurzy Znojmo, kurzy v Třebíči, Jihlavě či v Šumperku. V podstatě najdete zajímavou nabídku rekvalifikací v každém okresu.

Studijní obor vybírejte podle vašich dovedností

Abyste v nově vystudovaném oboru uspěli, měli byste mít pro něj vlohy. Pokud vás navíc bude bavit, je úspěch zaručen. Šance na to, že v nové práci uspějete je velmi vysoká. Jestliže nemáte problém s matematikou a svět čísel vás baví, vsaďte na účetnictví. Máte-li talent na kreslení, anebo jste počítačový nadšenec, zkuste kurz programování, případně grafiky.

Mzdové účetnictví může být skvělou alternativou ke klasickému podvojnému účetnictví. Jestliže se totiž bojíte, jak se tento nadčasový obor zvládnete naučit, zkuste mzdy. Daňovou evidenci a klasické účetnictví si můžete doplnit později.

Na závěr kurzu, který trvá cca 3 měsíce, získáte za úspěšně složenou zkoušku certifikát. Ten se bude hodit při hledání nové práce, nebo může sloužit jako jeden z podkladů pro vyřízení vázané živnosti v oboru účetnictví.

Za rekvalifikaci nezaplatíte ani korunu

V evidenci na úřadu práce nezaplatíte za rekvalifikaci ani korunu. Což se v nepříznivé době bez práce určitě hodí. Ceny rekvalifikačních kurzů se pohybují kolem 10 tisíc korun, což není málo, ale také se nejedná o přehnanou částku s ohledem na to, že investice do vzdělání se vyplatí.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: