16. března 2020
Kategorie: Bydlení, Domácnost

Víte, jak naplánovat perfektní kuchyň? My vám poradíme!

Dávno nežijeme v době, kdy vládla domácí kuchyni pevnou rukou žena a muž pouze občas uvařil nějaké „speciality“. Vaření je vášní pro mnoho lidí, bez rozdílu pohlaví nebo věku, ovšem pro mnoho lidí je vaření nutností. Ať tak nebo tak,vaření je jistě mnohem příjemnější v kuchyni, kde máte „vše po ruce“ a cítíte se v ní dobře.

Než však začnete plánovat renovaci kuchyně a vybírat obklady či dekor nové linky, promyslete si dobře hlavní rysy vaší kuchyně.

Tři hlavní body

Styl kuchyní se v průběhu let dramaticky změnil – ale ještě výrazněji se změnilo i to, jak je používáme. Právě proto se změnilo, jakým způsobem přemýšlíme o funkci a designu kuchyně.

Tradičně se hlavní myšlenka praktického uspořádání zaměřila na „pracovní trojúhelník“. Typicky je to místo, kde je dřez, lednice a trouba nebo sporák, ty tvoří tři body trojúhelníku.

Tento princip do jisté míry stále funguje, ale jsou pryč dny, kdy jsou kuchyně ukryty v zadní části domu.

Otevřený plán bydlení znamená, že nyní budou s větší pravděpodobností ústředním bodem domova. Při plánování kuchyně je tolik rozhodnutí – takže máme pro vás několik jednoduchých tipů, jak začít.

1) Přemýšlejte o tom, co ve vaší kuchyni nejvíce děláte – jaké spotřebiče používáte a jak je používáte.
Například, pokud jste malí, nepořizujte si vestavěnou troubu vysoko jen proto, že to vypadá působivě a je to momentálně velmi moderní.

2) Pokud připravujete většinu svého jídla na pracovní desce, ale nepotřebujete všechny „pomocníky“- nepořizujte si „zbytečnosti“, například rýžovar či vařič na ryby. Je pravděpodobné, že jej nebudete používat.

3) Většina lidí koupí dům a očekává myčku nádobí – to znamená, že se můžete zbavit jednoho dřezu. V mnoha kuchyních může dvojité umyvadlo působit jako skvělá skládka, když hosté odejdou.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: