
V čem se bioklimatická pergola liší od té klasické?
Stavíte si zrovna novou zahradu a toužíte po příjemném přístřešku, který vás ochrání před všemi náladami počasí? Pak jste možná při projíždění internetových stránek narazili na bioklimatické pergoly. V čem se liší od těch klasických?
Spousta šikovných funkcí
Bioklimatické pergoly vám oproti svým klasickým konkurentům nabízí pestrou škálu zajímavých vychytávek. Klasická pergola je totiž statická konstrukce, jež prostě stojí na místě a nijak se nepřizpůsobuje aktuálnímu počasí. V některých situacích je pod ní tedy lépe, v jiných hůře (například do ní z boku svítí prudké letní paprsky). Bioklimatická pergola se však plně přizpůsobuje dle vašich přání tak, abyste vždy měli 100% komfort.
Naprosto typickým prvkem bioklimatické konstrukce jsou otočné lamely. Úhel jejich natočení můžete například nastavovat podle aktuálního směru slunečních paprsků tak, aby vás neoslepovaly. V případě deště je zavřete, zatímco během klidného dne naopak otevřete. Vše přitom zvládnete pouhým stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači. Často také disponují šikovným odtokovým systémem, který si napojíte přímo k nádobám na vodu (získáte tak dešťovou vodu k zalévání rostlin na zahradě).
Prohlédněte si, jak vypadá bioklimatická pergola
Vyjmenovat všechny možnosti bioklimatické pergoly by vydalo na samotnou knihu. Nejlepší tedy bude, když si tyto šikovné konstrukce prohlédnete na vlastní oči. Na internetových stránkách známých řemeslníků z firmy ATYPY si můžete prohlédnout několik ukázek těchto moderních přístřešků. Za zmínku stojí především produkty s označením Adam či Aerolux. Díky šikovně napsaným článkům se dozvíte vše potřebné o použitých materiálech i jednotlivých vlastnostech. Pokud však hledáte něco jednoduššího, raději si nechte vyrobit klasické hliníkové pergoly.