25. listopadu 2019
Kategorie: Cestování

Oblíbili jste si naučné stezky? Prozradíme ty nejlepší!

Obliba naučných stezek v Česku roste raketovou rychlostí. Česko je plné přírodních krás a disponuje mnoha místy, které jsou k naučným stezkám jako stvořené. Naučných stezek je v České republice mnoho a na své si přijde úplně každý. Nové stezky neustále vznikají a Česko se tak stává oblíbeným místem zahraničních turistů. Vybrali jsme pro vás nejatraktivnější stezky, které si rozhodně nenechte ujít a běžte se po nich projít.

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Tato naučná stezka je dlouhá 7 km a během procházky se dozvíte o tvrdém životě Vincenze Priessnitze, zakladatele prvního vodoléčebného ústavu. Během cesty a v jejím okolí potkáte 80 pramenů.

Trasa začíná na konečné zastávce MHD Sanatorium Priessnitz v Jeseníkách a na ní také končí. Celá trasa je zaměřena na lázeňství v Česku. Při nádherném výhledu je možné se osvěžit z některých pramenů lahodnou vodou.

Stezka není vhodná pro cyklisty a pro kočárky.

Naučná stezka kolem Blatenského vodního příkopu

Stezka začíná od Božího Daru po Horní Blatnou a měří 12 km. Příkop se používal  pro těžbu cínových rud, tak také k dopravě stavebního a palivového dříví. Dnes je místy zatopený, navzdory tomu současnosti dochází k obnově tohoto uměle vytvořeného díla.

Stezka je orientovaná na ekologii, historii, hornictví, lesnictví a původní technické využití plavebního kanálu.

Javořinská naučná stezka

Stezka začíná u vlakového nádraží ve Velké nad Veličkou a vede přes obec Javorník, Filipovské údolí, Kubíkův vrch, až na Velkou Javorinu. Trasa je dlouhá 23 km a lemuje jí 14 panelů, které informují o životě v lese. Les je jedinečný v tom, že již 200 let je bez jakéhokoliv zásahu člověka.

Stezka není vhodná pro cyklisty, pouze pro pěší.

Naučná stezka Cesta kolem světa

Naučná stezka měří 12 km a nachází se na Třeboňsku. Začátek stezky je u hotelu Bohemia-Regent na okraji parku lázní Aurora v Třeboni a končí na hrázi rybníka Svět u Šustova pomníku. Stezka vede kolem rybníku a z informačních panelů se dozvíte vše o rybníkářství a lázeňství a lidové architektuře z této oblasti.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: