19. února 2018
Kategorie: Finance, Lifestyle

Kolik stojí péče o domácí mazlíčky?

Pořídit si chlupaté nebo slizké děťátko není jen tak. Pes, kočka, andulka i had nebo želva stojí nemálo peněz. Proto než si zvířátko pořídíte, dopředu uvažujte a rozhodně tento rozmar nevolte jako dárek, anebo proto, abyste svému dítěti zacpali pusu.

Rozmýšlejte dobře, ať zvíře nakonec neskončí v útulku

Rodiče mnohdy také neuvažují. Pořídit si psa nebo kočku znamená, že je třeba se o tato zvířata starat. Ač děti dopředu slibují, že se starat budou, opak je pravdou. Investice do zvířete není jen šest až deset tisíc za pořízení psa s papíry, ale je to i pravidelná strava, která může vyjít na několik tisíc měsíčně.

Zvířecí doktor

Kromě jídla je třeba také pravidelná péče o zvíře. Musí být očkováno, pravidelně odčervováno, a to jak zevně, tak vnitřně. Jedna pipeta do kožichu se pohybuje okolo šesti set korun. Aplikovat byste ji měli co tři měsíce až půl roku. Zuby jsou dalším problémem – pokud se nebudete o ně starat, pes nebo kočka může dostat zánět a zuby bude třeba vytrhat. A jakákoli zdánlivě banální operace u zvířete, stojí nákladné peníze, protože zvířata pojištěná nejsou. Ovšem i to se dá změnit a nemálo pojišťoven dnes nabízí i zdravotní pojištění zvířete. Pokud vás to zajímá, není třeba zdlouhavě brouzdat po netu, není to dnes tak úplně vzácná věc.

Průzkum

V průzkumu se ukázalo, že nákladnější na obživu jsou kočky. A to ani ne tak skrz stravy, jako podestýlky, která by se měla dvakrát týdně měnit, přičemž pěti litrové stelivo vyjde od sedmdesáti do stopadesáti korun podle toho, jak moc kvalitní jej chcete. To je řeč o bytových kočkách a kočky by v bytě být měly neustále kvůli nebezpečí, které jim venku hrozí. Jako jsou kola aut, jedy nebo ostatní kočky, které mohou trpět takzvaným kočičím virem, který je pro kočku smrtelný.

Pokud máte malého psa, například čivavu, tak ta vás ročně vyjde na necelých šest tisíc korun. Naopak velká plemena dokonce dvakrát tolik.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky:,