27. října 2021
Kategorie: Bydlení, PR

4 tipy, jak zařídit nadčasový pokoj pro školáka

Jak zařídit pokoj pro malého školáka tak, aby pár let splnil svůj účel vzhledem k rostoucímu věku dítěte a změnám jeho potřeb? Není to tak složité, jak se na první pohled může zdát. Máme pro vás 4 funkční tipy, díky kterým svému školákovi vykouzlíte zázemí snů – nejen na chvíli, ale třeba na pár školních a studentských let.

TIP č. 1: Zvolte neutrální paletu barev

Dítě poroste a spolu s jeho vyvíjející se osobností se bude měnit jeho vkus, nálada i oblíbené barva. Jak to tedy udělat, aby byl pokoj vždy přizpůsoben určitému tématu školáka? Jednoduše – pokoj zařiďte v neutrálních tónech – můžete zvolit třeba bílou, šedou, béžovou. Barvy, ke kterým budete moci kdykoli zvolit doplňkovou barvu textilních prvků a hraček. Tak budete moci měnit celkovou atmosféru pokojíčku vzhledem k ročnímu období nebo vkusu vaší ratolesti.

TIP č. 2: Vsaďte na kvalitní nábytek

Kvalita, nebo kvantita? V tomto případě je na místě volit kvalitu. Kvalitní nábytek v pokoji by měl něco vydržet, aby mohl sloužit po celá školní léta. Pro děti je oblíbeným řešením rostoucí nábytek, jehož velikost (výšku) lze upravit na míru výšce dítěte. Tak psací stůl a židle či postel poslouží třeba od první třídy do… vyššího stupně základní školy. Pár let vystaráno? S rostoucím nábytkem to zcela určitě jde.

TIP : Aby dítě sedělo při práci u psacího stolu správně, vybírejte kvalitní kancelářskou židli (v případě času stráveného u PC herní židli) či křeslo. Sedací nábytek by měl být přizpůsobitelný velikosti dítěte a samozřejmě ergonomický.

TIP č. 3: Nesmí chybět jednotlivé zóny

Ideální dětský pokoj není jen místem, kde se dítko vyspí, ale také jeho bezpečným přístavem, kde může s radostí zakotvit po školních povinnostech při hře nebo kreativitě. Jak tedy pokoj zařídit? Zkontrolujte, že bude obsahovat všechny zóny – postel pro zdravý spánek, psací stůl pro plnění školních povinností a tvoření, a v neposlední řadě herní plochu a zónu, kde budete moci dát průchod svým fantaziím.

TIP č. 4: Nezapomeňte na dostatek úložného prostoru

A poslední tip, jak zařídit školákův pokoj? Nezapomínejte na úložný prostor. V dětském pokoji by měl figurovat jak prostor pro oděvy, tak prostor pro knihy, hračky a školní potřeby. Vhodné úložné boxy a prvky vám pomohou naučit školáka, jak po hře či učení se ukládat použité věci, hračky a pomůcky. Nakonec by měl být dětský pokoj místem, kde může dítě radostně a bezpečně vyrůstat se vším, co dětství přináší.

TIP na závěr: Jak vykouzlit snový prostor pro vašeho školáka? Zapojte jej do vybírání zařízení, nábytku nebo detailních prvků. Budete mu moci ukázat nastavení hranic, hospodaření s penězi a motivaci spojenou s pozitivní emocí.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: