29.7.2019
Kategorie: Zajímavosti

Znáte cvičení, kde současně s tělem procvičíte mozek?

Že máte pravidelně cvičit jistě slýcháte nejen od svého lékaře, trenéra, ale také čtete v každém článku nebo příspěvku, který se týká zdravého životního stylu. Kromě těla je však také občas potřeba procvičit mozek, ale mozkovou posilovnu byste asi u nás jen těžko hledali. Jinak je tomu v Americe, kde se se procvičování mozku setkává s velkým ohlasem. Cvičení, kde současně procvičujete mozek i tělo se nazývá Brain Gym a u nás je zatím celkem neznámé. Výhodou tohoto cvičení je, že cviky můžete provádět prakticky kdekoliv a kdykoliv.

Pozitivní přínosy cvičení Brain Gym

Pravidelným cvičením se váš mozek stane mnohem více bystřejším, prakticky vzato – budete chytřejší, což vede ke zvýšenému sebevědomí. Vaše tělo se lépe vypořádá s nemocemi a bude v celkové harmonii. Cvičením zlepšíte svůj zrak, budete mnohem více kreativní a komunikativní. Mnohem lépe budete zvládat životní prohry, odmítnutí nebo zklamání.

Zkuste pár jednoduchých cviků, které zaručeně zvládnete sami:

Představte si písmeno X

Zavřete oči a v mysli si představte písmeno X. Všimněte si, jak se vaše oči koordinují a spojují horní, dolní, pravá a levá zorná pole kolem bodu zaostření. Vnímejte organizaci a symetrii vašeho těla na každé straně.

Kreslete osmičky

Kreslete ve vzduchu prstem nebo celou paží ve vzduchu osmičky. Pokud si troufáte, zapojte druhou ruku a kreslete osmičku v opačném směru. Při kreslení soustřeďte svůj zrak na palec.

Břišní dýchání

Položte si ruce na břicho. Vydechněte z úst pár krátkých výdechů. Představte si, že se snažíte ve vzduchu udržet pírko. Vydechujte, dokud nepocítíte, že jsou vaše plíce prázdné.

Nekonečno

Položte levé ucho na levé rameno předpažte levou ruku. Ve vzduchu kreslete znak nekonečna, který se uprostřed zkříží. Ujistěte se, že vaše kolena jsou uvolněná. Cvik opakujte 4 – 5x.

Pozitivní body

Jemně se dotkněte čela přesně v půlce mezi obočím a počátkem vlasové linie a zavřete oči. Několik vteřin dýchejte. Cvik opakujte ještě třikrát.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: