30.7.2018
Kategorie: Domácnost, Finance

Zlepšováky, které ušetří čas i peníze

Nabízíme vám některé zlepšováky a vychytávky, kterými ušetříte nejen čas, ale i peníze, neboť pro ně využijete pouze prostředky, které máte běžně doma.

Alobal

Jestliže nemáte doma drátěnku, můžete použít na vydrhnutí hrnce zmačkaný alobal. Potřebujete nabrousit nůžky? Nastříhejte jimi alobal. Pokud jezdíte stanovat, zabalené zápalky do alobalu vám nezvlhnou.

Banán

V žádném případě nevyhazujte slupky. Mohou posloužit jako výborná součást kompostu. Pokud máte růže napadené mšicemi, můžete kolem nich do hlíny zahrabat usušenou banánovou slupku.

Citrony

Citrony jsou vynikajícím pomocníkem v domácnosti. Kousek citronové kůry odstraní zápach z krbu. Několik kapek citronové šťávy ve vodě vám vytvoří vynikající zvlhčovač vzduchu. Rozkrojený citron v lednici pohlcuje potravinové pachy. Plátky citronu vám pomohou vystrnadit mravence.

Čajové sáčky

Pokud používáte čaj v sáčcích, v žádném případě je po vylouhování nevyhazujte. Můžete je použít jako studené obklady na váčky pod očima, ochladí i popálenou kůži. Fungují i jako výborné hnojivo pro květiny, můžete je také přidat do kompostu.

Jedlá soda

Toto je malý, ale velmi účinný pomocník především v kuchyni. Pomůže odstranit z rukou zápach z ryb. Pokud jí, mezi dvěma cykly, posypete dno myčky, odstraní z ní také zápach. Pomůže vám vyčistit nejen kuchyňskou desku, ale i lednici či mikrovlnnou troubu. Odstraní z porcelánu skvrny od kávy či čaje.

Jogurt

Můžete jej využít jako pleťovou masku. Také uleví kůži spálené od sluníčka.

Koření

Pepř smíchaný s moukou a rozsypaný kolem mladých rostlinek odradí škůdce.

Pokud dáte do bot 2 lístky šalvěje, odstraníte z nich zápach.

Pokud vás bolí zub, může pomoci hřebíčkový olej.

Majonéza

Můžete ji využít nejen jako vlasový kondicionér, ale i masku na obličej. Ochladí kůži popálenou od sluníčka. Jako maska posílí vaše nehty.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: