Zdraví Archív

6 zaručených rad, jak zatočit s podzimní...

30.10.2017

Začínáte na sobě s příchodem chladných měsíců pociťovat únavu? Ráno se nakopnete kávou, ale už po obědě byste si šli nejraději lehnout? Asi na vás padla podzimní únava. Inspirujte se radami, jak s ní zatočit!

Jak pečovat o ruce?

2.10.2017

Naše ruce jsou spolu s nohama bezesporu nejvyužívanějším nástrojem, který máme. Proto je třeba o něj řádně pečovat. Staré kůže se zbavovat a novou s péčí vítat. Jak na to?

Proč zařadit do jídelníčku pšeničné...

14.8.2017

Klíček je část zrna, která je bohatá nejen na živiny, ale i aktivní látky a to především proteiny, které mají dostatečné množství esenciálních mastných kyselin a kyseliny linolové.

Co se děje s tělem když se řízneme a jak na...

31.7.2017

Cesty každého z nás jsou nevyzpytatelné. Stejně jako nevíme, co nás potká zítra, nemůžeme ani tušit, jestli to bude příjemné a nebo nám to zkazí den. I přesto, že existuje velmi mnoho aplikací, které nám řeknou, jakou budeme mít dnes

Nejlepší rady, jak přestat s kouřením?

26.6.2017

Známé úsloví „každá rada nad zlato“ platí při odvykání kouření dvojnásobně. Osvěta, která odrazuje kuřáky kvůli škodlivosti na zdraví a zbytečně vyhozeným penězům, na většinu z nich nezabírá.

Jak používat koupelovou sůl?

24.4.2017

Koupelová sůl je cenově dostupná a velmi snadno se používá. Každý se jí může naučit používat. Chce to ovšem vybrat tu pravou a v té nejvyšší možné kvalitě – v čisté formě s obsahem mnoha prospěšných minerálů. Pokud se

Jak se zbavit cestovního průjmu?

30.1.2017

Cestovním průjmem se označují lehká průjmová onemocnění, která postihují většinu turistů při pobytu v horkém klimatu. V některých zemích to bývá většinou v letním období, ale v tropických oblastech to může být po celý rok.

Jak připravit bylinkový čaj?

2.1.2017

Léčivé čaje se nesmí připravovat ani uchovávat v kovových nádobách. Mohlo by dojít k chemické reakci mezi povrchem nádoby a vylouhovanými látkami. Ideální jsou nádoby porcelánové, skleněné nebo kameninové. Na louhování používejte sítko z umělých vláken, bambusová nebo je můžete nechat louhovat

Jak se zbavit roztočů?

26.12.2016

Roztoči jsou přítomni všude kolem nás, i když jsou pouhým okem neviditelní. Jsou členem řádu pavoukovců a dorůstají maximálně do velikosti jednoho milimetru. Průměrný život roztoče trvá 20-40 dní a během této doby naklade až několik tisíc vajíček.

Jak pečovat o své nohy?

21.11.2016

Vaše nohy vám umožňují pohyb. Každý den začínáme tím, že se na ně postavíme. Chcete, aby vaše nohy zůstaly v kondici? Dopřejte si těchto pár kroků k tomu, aby byly měkké, hladké a bez problémů. Není k tomu potřeba