25.12.2017
Kategorie: Zdraví

Jak zdolat chřipku přírodní cestou?

Chřipka je každoročním zákeřným, ale zároveň civilizačním onemocněním, se kterým již bojoval snad každý. Víte, co vám na chřipku zabírá? Než vyřknete značku nějaké továrny na medikamenty, zalovte v paměti, zda jste již neokusili také přírodní cestu…

Citrón

O tom snad není třeba hovořit více. Citrón je všelék. Nejen, že je základním pravidlem pro ochucení čaje během nemoci, ale navíc nám pomáhat přecházet a léčit rakovinu, obezitu i potíže s vyprazdňováním. Tento žlutý plod obsahuje nemálo vitamínů a minerálů, bez něj tudíž nelze žít. Přidávejte jej do čaje s medem a klidně se do něj zakousnete i za syrova.

Zázvor

Přírodní kořen zázvoru je další alternativou přírodní léčby chřipky. Zázvor vás doslovy vyštípe. Budete se po něm cítit lépe a nejen, že se vám bude pohodlněji dýchat při rýmě, ale také se zbavíte bolesti v krku. Jak na něj? Nastrouhejte si trochu do čaje s medem a citrónem.

Cibule

Dále se doporučuje cibule, a to buď jako sirup, anebo ji za čerstva nechte projít mixérem a smíchejte ji s cukrem.

Česnek

Ještě se nestalo, aby nikomu nepomohl česnek, a to nejlépe jako horká polévka s bramborem a maďarskou klobásou. Jiná možnost je také konzumovat česnek v podobě česnekové pomazánky, anebo syrový sám o sobě.

Vývar

Některým pomáhá také kuřecí či jiný vývar. Recept na něj snad znáte již od své babičky.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: