05. března 2018
Kategorie: Zdraví

Zbavte se kuřího oka svépomocí

Trápí vás kuří oka a nechcete chodit neustále ke kožnímu lékaři? Existuje i pár rad a triků, jak se tohoto nevzhledného problému zbavit. Jak ale kuří oka vznikají? Především jde o nepohodlnou tlačící obuv, anebo návštěvu městského bazénu?

O co jde?

Kuří oko je výstupkem žluté nebo žlutošedé barvy a může být velké až jeden centimetr. Objevuje se zejména na kloubech, anebo na vystupujících kostech. Kromě toho bývá kuří oko ale také bolestivé. Příčinou bolesti je právě čep, který se tvoří ztvrdlou kůží a tlačí na kost. Pokud kuří oko poškrábete, pak se začne drolit, zbělá a zdrsní na omak.

Příčina vzniku kuřích ok

Příčinou vzniku tohoto dermatologického problému je především nevhodná obuv, anebo třeba i návštěva městského bazénu. Pokud se chystáte na pěší výlet, par si tedy rozhodně neberte vysoké boty do špičky.

První pomoc

V rámci první pomoci při kuřích okách vsaďte na gelové náplasti, které alespoň pocitově uleví od nepříjemností. Obsahují totiž kyselinu salicylovou, která umí změkčit ztvrdlou kůži. Po koupeli vak můžete toto kuří oko snadno vydloubnout, máte-li tedy šikovné ruce. V opačném případě je třeba navštívit pedikéra, anebo kožního lékaře.

Babské rady

Babské rady léčby kuřích ok doporučují obklad z cibule a octa. Plátek cibule několik hodin máčejte v octu a večer připevněte náplastí nebo obvazem k postiženému místu. Ráno si však nezapomeňte pořádně omýt nohy, protože cibule a ocet nevoní zrovna libově. Metodu je třeba opakovat každý večer tak dlouho, dokud se jádro kuřího oka nevyloupne.

Další babský recept doporučuje pastu ze soli a třtinového cukru, anebo je dobrá také horká koupel, do které lze přidat kyselinu salicylovou. Po koupeli vám kuří oko zbělá a to je dobře – ostrým nožem nebo žiletkou nyní kuří oko vyloupněte. Nakonec nezapomeňte zafixovat náplastí.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: