9.10.2017
Kategorie: Bydlení, Domácnost

Jak zařídit dětský pokoj?

Zařízení dětského pokoje bývá věda. V prvé řadě je dobré orientovat se na věk dítěte, potom to už jde samo.

Chybět by však neměla rodičům ani fantazie, která se postará o to, aby se dítě cítilo ve svém novém království dobře.

Základní pravidla

Pamatujte na pravidla – prostor k pohybu a úložný prostor – to je kámen úrazu. Dítě má mnoho hraček, ale také oblečení, případě i věci do školy – vše by mělo mít své místo a svůj řád, ovšem zároveň dítě potřebuje rovněž prostor na pohyb.

Od věci ani není dítěti zařídit pokoj tak, aby mohl růst s ním. Čili myslete již na budoucí roky dospívajícího puberťáka a nekupujte zbytečně pidi skříně, když za chvíli bude potřebovat „dospělácké“. Ušetříte tím spoustu peněz. Rovněž co se týče postele, tak nekupujte ty malé, nýbrž ty, které mohou růst za pomocí roztahovacího systému spolu s dítětem. Takové postele nejsou dnes nedostatkovým zbožím ani výjimečností – nakoupíte je v každém lepším obchodě s nábytkem.

Styl

Pokud rovněž vsadíte na nadčasový styl neutrální barvy, která se bude líbit i staršímu dítěti, bez přehnaných vzorů nebo komiksových postaviček, pak nakupujete výbavu do dětského pokoje, kterou užije dítě po mnoho let. Pokud musí mít něco dětské vzory, pak rozhodně ne nábytek, ale malůvky na zdi. Řešit se to dá také cenově nenáročnými prozatímními designovými kousky v podobě stolní lampičky nebo nálepek, které ze skříně kdykoli strhneme.

Bezpečnost

Bezpečnost je dalším podstatným atributem při výběru dětského pokoje. Vyvarujte se tedy skleněným výplním, skleněným pracovním deskám u stolu, případě ostrým hranám. U malých dětí rovněž pozor na barevný nábytek, který nedisponuje úpravou speciálními zdravotně nezávadnými barvami.

Základní body:

  • Všímejte si materiálu – zda hřeje, zda jde o masiv či dýhu a podobně,
  • Zpracování – brusná práce, ostré hrany, nekvalitní kování a další,
  • Variabilita – vybírejte nábytek, který lze transformovat (postel, která roste s dítětem).
Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: