18.12.2018
Kategorie: Bydlení, PR

Zahradní bazén přináší radost, ale také zodpovědnost za bezpečný provoz

Mít na zahradě bazén je nepsaná povinnost. Mají ho sousedé i vaši známí, a tak jste podlehli a pořídili si ho také. Udělali jste správně? To poznáte, až se dostaví každoroční vlna veder a soukromá oáza vám poskytne senzační osvěžení. A nejen to – společně se svými blízkými zažijete spoustu legrace. Ale o tom následující řádky nebudou. Zaměřili jsme se na stinnou stránku provozování bazénu: na BEZPEČNOST.

Zodpovědných provozovatelů bazénu je bohužel poměrně málo. Jen někteří si položí otázku, zda jejich bazén nepředstavuje riziko pro okolí. Někdy přitom stačí chvilka nepozornosti a ze zdroje zábavy se stane smrtící past. Bez nadsázky!

Kromě toho, že může některý z uživatelů při koupání utonout, představují zásadní problém malé děti a zvířata, která se pohybují v okolí bazénu. K vážnému zranění přitom může dojít i v případě, že je bazén vypuštěný.

Nepříjemné problémy může způsobit také případný únik vody – následky mohou být srovnatelné s menší povodní, a proto je vhodné před realizací přemýšlet a vybrat pro bazén vhodné místo. Ideálně v dostatečné vzdálenosti od domu a zařízení umístěných na zahradě.

V okolí bazénu by se měl nacházet povrch zabraňující uklouznutí. Minimalizuje riziko nehody osob, které v bezprostřední blízkosti vodní plochy pohybují.

Bezpečné prostředí zajistí kvalitní zastřešení

Zastřešení bazénu je většinou prezentováno „jen“ jako možnost, jak podstatně prodloužit koupací sezónu, případně zabránit kontaminaci vody nečistotami z okolí. Mnohem důležitější je však bezpečnostní aspekt – vhodně zvolená konstrukce zabezpečí vodní plochu tak, aby do ní nemohli spadnout lidé ani zvířata.

Sortiment zastřešení je pestrý a kromě konstrukcí, které se liší tvarem a výškou, jsou k mání také další bezpečnostní prvky: ochranné folie, systémy lamel apod.

Zastřešení bazénů nejvyšší kvality najdete například v nabídce bazénového specialisty ALBIXON na https://www.albixon.cz/zastreseni/. Bližší informace vám rádi poskytnou kvalifikovaní zaměstnanci na některé z mnoha poboček.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: