16.12.2019
Kategorie: Lifestyle

Vyznáte se v dress code?

Přišla vám pozvánka na setkání, kde je určený dress code a vy si nevíte rady, co na sebe obléknout? Dress code (dres kód) se objevuje na pozvánkách stále častěji a pozvaným hostům určuje v jakém oblečení se mají události zúčastnit. Není dobrý nápad nad předepsaným dress codem mávnout rukou. Pokud se objeví na pozvánce předepsaný dress code a vy se rozhodnete ho nedodržet, pravděpodobně vás na akci, ve vašem nevhodném oblečení, nevpustí.

Smart casual

Smart casual vlastně ani není předepsaný dress code. Na akci, kde je předepsaný smart casual můžete přijít v čem se cítíte pohodlně a běžně nosíte. Samozřejmě i u takového dress code je potřeba mít trochu nadhled, proto řetězy nebo šusťákovku a tepláky nechte raději doma.

Business casual/dress casual

Pokud s na vaší pozvánce objeví business casual/dress casual, jedná se pouze o trochu elegantnější a „slušnější“ oblečení. Džíny však už do této kategorie nespadají. Muži mohou sáhnout po plátěných kalhotách, ženy po sukni či také po elegantnějších kalhotách, doplněné o vkusnou halenku.

Semi formal/Business formal

U tohoto předepsaného dress codu je rozhodující čas, kdy se pořádaná akce koná. Když je během odpoledne postačí mužům neformální oblek a ženám elegantní kostýmek.

Po 18 hodině se však setkání mění na večerní událost, muži jsou očekáváni ve večerním obleku a ženy v koktejlkách.

Black Tie

Jak už název napovídá, výběr barev je jasný. Formální akce, kde je dress code předepsaný tímto pojmem, je nutné, aby muži přišli v černém smokingu a ženy v dlouhých večerních šatech, ozdobené vkusnými a elegantními šperky.

White Tie

White Tie je nejvíce formálním předepsaným dress codem a vyžaduje se jeho naprosté dodržování. Bílá barva se dodržuje ve výběru kravaty nebo motýlku, který doplňuje povinný smoking. Pro ženy je ideální elegantní večerní róba, doplněná o rukavičky (při jídle se sundavají).

Pokud jste vy pořadatelem akce, nezapomeňte dress code na pozvánky uvést.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: