10.7.2017
Kategorie: Finance, Půjčky

Jak využít P2P půjčky?

Zkratka P2P znamená v angličtině „peer to peer“ půjčky. Volně přeloženo do českého jazyka to znamená takové finanční produkty, v jejichž rámci si lidé půjčují peníze navzájem.

Na rozdíl od běžných půjček, kdy peníze půjčují lidem banky, případně nebankovní subjekty, tak v rámci P2P půjček půjčují lidé jiným lidem.

Odlišnost od běžných půjček

Tento model je naprosto odlišný od všech, na které jsme byli doposud zvyklí v případě bankovních a nebankovních společností. Ovšem nemusíte se obávat žádných lichvářů či jiných neseriózních jednotlivců či celých společností. P2P totiž zajišťují prověřené firmy, které se starají o celý proces půjčení finančního obnosu od začátku až do konce.

Princip tohoto modelu spočívá ve využití finančních prostředků a možností. Na jedné straně jsou zájemci o půjčku, tedy lidé, kteří potřebují řešit svou svízelnou finanční situaci, nebo potřebují ihned peníze na jakékoliv účely. Na druhé straně pak jsou naopak občané, kteří chtějí zhodnocovat své úspory, a proto v roli investorů mohou pomoci těm potřebným a ještě na tom vydělat díky úrokům.

Hlavní výhody půjček od lidí

Předností P2P půjček jsou poměrně nízké úrokové sazby. V porovnání s bankovními i jinými nebankovními půjčkami jsou podmínky a nižší úroky pro klienty mnohem jednodušší a příznivější.

Další výhodou je individuální přístup investorů, tedy lidí, kteří své peníze půjčují jiným lidem, k žadatelům o P2P půjčku.

Žadatel popíše stručně svůj příběh a zdůvodní svou žádost o P2P půjčku. Tímto způsobem může přilákat investory ve velice krátkém čase bez zbytečného podávání žádosti, vyplňování formulářů, čekání na schválení a na zaslání požadované finanční sumy.

Tento model zaručuje i vysokou bezpečnost, transparentnost a přehlednost smluvních podkladů. Žadatel se může svobodně rozhodnout, zda nabídku investore přijme, či nikoliv aniž by musel hradit nějaké poplatky.

Jaké jsou podmínky

Základní podmínkou pro všechny poskytovatele P2P půjček je dosažení věkové hranice 18 let a trvalý pobyt na území ČR. Při oslovení potenciálních investorů musí žadatel doložit svou schopnost splácet své budoucí závazky potvrzením o pravidelném příjmu.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: