18.2.2019
Kategorie: Cestování

Vyplatí se stále nákupy v Polsku?

Doby, kdy Češi pořádali hromadné zájezdy do Polska na levné nákupy jsou pravděpodobně dávno pryč. Ceny potravin jsou v průměru téměř totožné, kosmetika možná vyjde o něco levněji, ale zase tak podstatný rozdíl to není. Obrovské tržnice, které byly kdysi přeplněné, jsou nyní poloviční a Češi se tam staví maximálně pro typické polské bonbóny nebo cigarety, které jsou v Polsku podstatně levnější. Převážet se jich však může pouze 800 kusů a 1 kg tabáku. Zbytek vám celníci při kontrole zabaví.

Vydejte se do Polska pro nábytek

Pokud jste koupili nový byt nebo dům či se chystáte rekonstruovat a máte omezené finanční možnosti, vydejte se na nákupy do Polska. Polský nábytek seženete i většině českých obchodů s nábytkem, ovšem za dvojnásobnou cenu. Nečekejte špičkovou kvalitu, ale ani úplný šunt. Montovaný nábytek občas nebude úplně sedět na milimetr jako nábytek postavený na míru místním truhlářem. Kromě nábytku mají v Polsku podstatně levnější také stavební materiál, různé textilní i dekorativní doplňky do domácnosti i na zahradu.

Čekáte miminko?

Kromě nábytku a ostatního vybavení dětského pokoje, seženete v Polsku za menší sumu i kočárek a postýlku. Kočárek, který v Česku stojí 12000 Kč, koupíte v Polsku za 8000 Kč a to se už vyplatí přemýšlet nad výletem do Polska.

Nakupte v Polsku oblečení

Oděvy a módní doplňky pořídíte v Polsku také o něco levněji. Jestli to máte blízko i do Německa, zvolte k nákupu nového outfitu raději Německo, pokud ne, je Polsko dobrou volbou. Obzvlášť, když jedete do Polska pro kočárek, můžete spojit nákup s pořízením výbavičky pro miminko.

Do Polska si někdy zajeďte jen na výlet nebo víkend. Je to krásná země, plná přátelských a milých lidí. Proto se Polsko stává v posledních letech oblíbenou destinací pro trávení dovolené mnoha Čechů.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: