1.8.2016
Kategorie: Bydlení, Zahrada

Vyplatí se investice do robotické sekačky?

Sekání trávníků je naprosto nezbytná činnost, kterou dobře zná každý majitel rodinného domku se zahradou. Trávník, který má být dobře živený a má skvěle vypadat, potřebuje sekat pravidelně. Alespoň jednou za týden. Nebaví vás neustálé chození za sekačkou? Přijde vám sekání trávy jako bezduchá a otravná činnost a přemýšlíte, jak si tuto práci usnadnit? Dobrou volbou může být nákup robotické sekačky. Vyplatí se tato investice?

Hlavní přednosti robotických sekaček

Robotické modely pomocníků do domácnosti jsou stále žádanější. Vše začaly robotické vysavače a umývače oken. Ty se v domácnosti osvědčily, a tak přichází výrobci také s roboty, kteří se samy postarají o posekání zahrady. Hlavní předností sekaček je fakt, že se o sekání nebudete muset vůbec starat. O vše se postará sama sekačka, a to i v době, kdy nikdo není doma. Jenže je zapotřebí vybrat dostatečně kvalitní a propracovaný model. Jaká kritéria jsou pro výběr důležitá?

sekacka_01

Parametry, které by měla robotická sekačka splňovat

Nejdůležitější je u sekačky její pohyb. Rozhodně by neměla jezdit náhodně tam a zpět a otočit se jen v případě nárazu do překážky. Sekačka si musí celý svůj pohyb po zahradě předem naplánovat. Na zahradách musíte vymezit prostor pro její chod. Ideální variantou je vymezení prostoru pomocí drátku pod travním drnem. Sekačka už za drátek nepojede. Zabráníte tak tomu, aby sekačka vjela na záhon, na dlažbu nebo otevřenou bránou vyjela z pozemku.

Kvalitní sekačky dovedou efektivně pracovat se svou energií. Dokáží si spočítat, jak dlouho jim sekání zahrady zabere času. Pokud by nezvládly práci na jedno nabití akumulátoru, rozdělí si zahradu do několika zón. Každou zónu budou sekat samostatně a vždy si nechají dostatek energie na to, aby se samy vrátily do nabíjecí stanice – do docku.

Velmi důležitým kritériem je také bezpečnost sekaček. Musí být vyrobeny tak, aby neohrožovaly své okolí. Při nárazu do nečekané překážky (nejčastěji do osoby nebo do zvířete) se musí okamžitě zastavit a zastavit také rotaci nože. To samé by měly sekačky udělat i v případě nadzdvihnutí. Malé děti jsou zvědavé, co se pohybuje po zahradě, a pokud se na sekačku budou chtít podívat, je důležité, aby je nezranila.

Jak je obsluha robotické sekačky jednoduchá se můžete podívat v tomto videu:

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: