18.12.2017
Kategorie: Finance

Jak vybrat trezor do domácnosti?

Máte doma trezor? Nebo si šetříte peníze do prasátka? Ač je to k neuvěření, doba bank je na ústupu a domácnosti si zase začínají schovávat peníze „pod polštář“… A kam ještě?

Peníze se dají schovat na různá místa. Banky jsou hladové co se týče poplatků, a tak se nejen staré generace uchylují k opětovnému střádání peněz doma tak, aby zároveň měli peníze okamžitě fyzicky po ruce.

Bizarní i elegantní trezory. Na doma i do firmy

Přesně tak, jak to znáte z televize – trezor lze ukrýt do výklenku ve zdi a „zarafičit“ obrazem. Koho by dnes v obyčejné domácnosti napadlo hledat peníze za obrazem? Na druhou stranu – máte tolik financí, aby se vám vyplatilo vymýšlet takovou přestavbu domácnosti?

Nutno tedy udat, že existují tedy trezory k zabudování, ať už právě do zdi, či do nábytku. Tohle jsou ale spíše profesionální úkryty pro vyvolené. Běžné domácnosti to řeší jinak…

Hovořit o staré plechovce od čaje, anebo o sběru kováků do zavařovací sklenice, která je hrdě vystavena na polici v kuchyni, je zbytečné. K nejlevnějším domácím trezorům však patří speciální vychytávky v podobě atrap knih – tedy dutých knih, které lze jednoduše založit do knihovničky, a zároveň do kterých lze ukrýt nejen peníze, ale i pas, kreditky, či dokonce zlaté doplňky.

Malé společnosti, obchody či infocentra zase využívají klasických plechových kasiček na klíč. Bohužel s takovou kasičkou vám může kdokoli utéct… Na doma je taková barevná pokladnička fajn, pokud s ní pracují členové domácnosti, ovšem také pokud jste si stoprocentně jistí, že vás nenavštíví zloděj, který by s tímto boxem snadno utekl. A takovou jistotu nemá nikdo…

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: