24.2.2020
Kategorie: Cestování

Vlakem nebo letadlem? Ekologický způsob, jak vidět Evropu

Vzhledem k tomu, že poptávka po ekologickém cestovním ruchu neustále stoupá, děláme chytřejší rozhodnutí o tom, jak cestujeme. Pokud plánujete evropskou cestu, ale chcete mít na paměti životní prostředí, nejlepší volbou je rozhodnout pro vlak před letadlem pro krátké cesty mezi městy.

S některými vlakovými společnostmi, které nabízejí denní výlety z Londýna do oblíbených měst, jako jsou Paříž, Amsterdam a Brusel, se můžete snadno vydat po celém kontinentu a zároveň minimalizovat své emise.

Zelenější volba

Za pouhé tři a půl hodiny můžete cestovat z londýnské stanice St Pancras a přijet do Amsterdamu. Tyto trasy jsou přímé a poskytují cestujícím rychlou, pohodlnou a ekologickou alternativu leteckých společností.

Například vysokorychlostní železniční cesta z Londýna do Amsterdamu vydává neuvěřitelných 80 procent méně uhlíku na cestujícího než let na stejné trase. Když vezmete v úvahu, že kapacita je dvakrát větší než jumbo jet, je zde spousta úspor uhlíku.

Luxusní zážitek

Nejen, že chráníte planetu, cestování vlakem mezi zeměmi, jako je Francie, Anglie a Nizozemsko, je rychlé, dopravní, spolehlivé a luxusní.

Cesta na evropské letiště může být nákladná a časově vyčerpaná. Vysokorychlostní železnice odjíždí z centra každého města a vlaky mají dostatek místa pro zavazadla.

Pro ty, kteří chtějí prvotřídní zážitek, jsou k dispozici vlaky, kde zákazníci mohou využít expresní check-in, přístup do obchodního salónu a bezplatných nápojů a tříchodového dobrého menu navrženého šéfkuchařem, který je oceněn Michelinem.

Některým byla udělena akreditace Sustainable Restaurant Assosication jako dvouhvězdičkový šampión udržitelnosti za jejich závazek získávat a používat lokálně vyráběné ingredience a prosazovat společensky a ekologicky odpovědný přístup.

Náklady

Po přečtení výhod byste si mysleli, že vlak bude drahý, ale cestování po Evropě je překvapivě cenově dostupné.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: