20.4.2020
Kategorie: Lifestyle

Víte, jaké jsou návyky šťastných lidí? Vyzkoušejte je také

Někteří lidé se s ním rodí a jiní se ho snaží najít v průběhu života. Ať už nám štěstí dává příroda nebo péče, existují způsoby, jak otočit spínač a jít svému štěstí naproti. Klíč ke štěstí je stále předmětem debat v lidském vývoji.

Podle vědců je 50 procent našeho štěstí je určeno genetickými faktory, 10 procent vnějšími okolnostmi – jako je manželství a náš finanční stav – a zbývajících 40 procent našimi obvyklými myšlenkami, slovy, chováním a pocity. Existuje spousta možností, jak denně zvýšit svou úroveň štěstí.

Šťastní lidé přitahují pozornost

Šťastní lidé procvičují vděčnost tím, že se zaměřují na to, co mají, místo toho, co nemají, což jim pomáhá žít více v současnosti a zároveň je učí soucitu.

Šťastní lidé žijí svůj vlastní život

Šťastní a naplnění lidé nedovolí očekáváním jiných, aby je okradli o své vlastní sny a cíle. Žijí život, který chtějí žít.

Šťastní lidé žijí „zevnitř ven“

Od chvíle, kdy jsme se narodili, naši rodiče, školy, pracoviště a společnost nás všechny vybízejí, abychom dělali správné věci. Jenže, ve stejnou dobu jsme všude, kam se podíváme, konfrontováni s obrazy lidí, kteří lépe vypadají, jsou „cool“, bohatší, chytřejší, úspěšnější nebo slavnější než my.

Tento neúnavný „útok“ může působit pro srovnání jako měřítko štěstí.

Žijeme zevnitř a povzbuzujeme sami sebe, abychom dokázali splnit, co je pro nás opravdu důležité, s našimi osobními silami a s naší vášní nebo povoláním.

Šťastní lidé se umí ovládat

Mají úplnou kontrolu nad svými emocemi a tím, jak na věci reagují. Nejsou ovlivněny negativními postoji. Ovšem mějte na paměti, že pozitivní postoje se dají naučit.

Šťastní lidé upřednostňují zdraví

Výzkumy ukazují, že ti nejšťastnější lidé pečují o své zdraví tím, že kladou velký důraz na pravidelné cvičení, dostatek spánku a vyváženou stravu.

Šťastní lidé pomáhají

Šťastní lidé vědí, že nejlepší způsob, jak se okamžitě cítit šťastnější, je pomoci někomu jinému. Dobrým způsobem, jak toho dosáhnout, je pravidelně věnovat čas či finance charitativním organizacím a komunitním klubům.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: