17.9.2019
Kategorie: Auto-moto

Víte, jak vyhnat kunu z vašeho vozu?

Možná to pro někoho zná jako banalita, ovšem vyhnat kunu z auta není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Pokud se vám to zdá banální, pravděpodobně jste kunu v autě nikdy neměli. Kuny se v autech objevují často, láká je zbytkové teplo z vašeho auta a nejen to. Pokud by se kuna jen ohřála, nebyl by to takový problém. Ovšem kuna dokáže nadělat ve vašem voze pěknou paseku. Z hadiček, izolací a manžet si pod vaší kapotou uspořádá hostinu a její zápach za nedlouho přiláká i další kuny. Než se však pustíte do vymýšlení metod, jak se kuny zbavit, mějte na paměti, že kuna je chráněné skalní zvíře a její smrt by vás mohla vyjít dráž než samotná oprava auta. Vyzkoušejte raději naše tipy, jak se kuny zbavit efektivně a humánně.

„Zaručené“ babské rady

Babských rad, jak se kuny v autě existuje mnoho a někteří motoristé s nimi mají dobré zkušenosti a jiní ne, každopádně stojí za to některé vyzkoušet. Kuny nemají rády zápach jiných zvířat, zejména psů a koček. Umístěte před váš vůz kočičí nebo psí pelech a pod kapotu dejte pár psích nebo kočičích chlupů. Chlupy vložte do staré silonky a nechte v motoru. Použít můžete i své vlasy.

Před auto zkuste umístit pletivo, kunám s údajně po něm špatně chodí a cestu k vašemu motoru vzdají.

Mezi další tipy patří tygří trus, který je běžně k dostání na e-shopech nebo vystříkání parfémem celý motor. Nic vám nebrání vyzkoušet všechny babské rady, ovšem někdy je to běh na dlouho trať, proto se obrňte trpělivostí.

Moderní způsoby, jak se kuny zbavit

Proti kunám můžete použít chemické prostředky. Spreje musíte aplikovat pod kapotu pravidelně. Další možností jsou elektronické rušičky, které se prodávají ve dvou různých provedeních. Tóny akustické rušičky uslyšíte i vy, tóny ultrazvukové rušičky slyší jen zvířata. Obě varianty rušiček se napájí z autobaterie a spustí se samy po vypnutí motoru.

Pokud vám nevadí v noci vylézat z postele, vyzkoušejte fotopast s GSM modulem. Fotopast vás upozorní téměř okamžitě na kunu ve vašem voze. Nic vám nebrání vstát a kunu vyhnat, ale počítejte s tím, že se pokusí ještě několikrát vrátit.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: