12.8.2019
Kategorie: Zajímavosti

Víte, jak rychle zbavit své děti i sebe vší?

Mnoho rodičů to jistě zažilo při pohledu na drbající se dítě ve vlasech. Hrůzu a zděšení. Vaše dítě si přineslo ze školy nebo ze školky vši. Hlavou vám probleskne: „Vždyť jsme čistotná rodina, dítě má vždy vlasy čisté a voňavé.“ Jenže to veš dětskou vůbec nezajímá. K přežití a ke kladení vajíček – hnid – jí postačí vlasy delší než 1 cm. Nenechte se zmást názvem, veš přeskočí i na hlavu dospělého člověka a dovede potrápit celou rodinu.

Jednejte okamžitě

Samička během svého života naklade až 50 vajíček ze kterých se do osmi dnů vylíhnou nymfy, které se třikrát svléknou než z nich je dospělá veš. Již vylíhlá nymfa saje krev svého hostitele. Do drobných ranek způsobených kousnutím se může dostat vší trus a způsobit tak ošklivou infekci. Okamžitě vyperte vše s čím přišlo dítě do styku. Plyšáky strčte do igelitky a na noc do mrazáku s nimi.

Účinek šampónů klesá

Šampóny, které obsahují insekticid, ztrácí svou účinnost díky vší rezistenci na tuto látku. Mnoho rodičů se uchyluje k nákupu psích šampónů proti blechám a vším. Ty sice účinkují, ale můžete svému dítěti poškodit vlasy. Proto si to dobře rozmyslete a používejte opatrně.

Zkuste náš zaručený recept

Po několika pokusech pro vás máme zaručený recept, který funguje. Kromě hřebínku všiváčku budete potřebovat kokosový olej, Alpu a tea tree olej. Rozpusťte v misce kokosový a smíchejte s půlkou lahvičky Alpy. Nakapejte asi 10 kapek tea tree oleje a vše dobře promíchejte. V předklonu nad vanou naneste směs do vlasů. Nespěchejte a směs rozetřete po celé délce vlasů. Pak vlasy zabalte do igelitu a přes něj ještě omotejte ručník. Nechte na hlavě 40 – 60 minut. Poté umyjte a použijte i kondicionér.

Do misky si připravte horkou vodu a všiváčkem důkladně pročesejte vlasy. Oplachujte ho v připravené misce s vodou. Díky kokosovému oleji, budou dobře klouzat i hnidy, které se vlasů pevně drží.

Pokud máte doma žehličku na vlasy, použijte ji. V boji s hnidami je skvělým pomocníkem. Zničíte tak hnidy, které jste přehlédli při vyčesávání.

Postup za 10 – 12 dní opakujte. Hnidy jsou malinké a snadno nějakou přehlédnete. Zničte je ve chvíli, kdy se z nich vylíhnou nymfy, ale ještě nestihnou naklást další vajíčka.

Tea tree olej jako prevence

Před každým odchodem do školy nebo školky kápněte dítěti do vlásků kapičku tea tree oleje. Vši ho nesnáší a hlavě vašeho dítěte se z dálky vyhnou.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: