1.5.2014
Kategorie: PR, Různé

Jak vybrat vhodné pískoviště pro nejmenší děti?

Na kvalitě pískoviště rozhodně záleží, a kdo tvrdí opak, není nic jiného, než hlupák. V současné době existuje na trhu celá řada modelů pískovišť, které se od sebe svou kvalitou podstatně liší. Poradíme vám, na co byste si při výběru pískoviště měli dát pozor. Zaměříme se na výběr pískovišť, která jsou vhodná pro nejmenší děti. Pamatujte, že jedině správným výběrem pískoviště zajistíte vašim dětem opravdu kvalitní zábavu.

Pří výběru pískoviště je nutné vzít v potaz hned několik aspektů

Pokud vybíráte pískoviště pro nejmenší děti, cca od 1 do tří let, musíte myslet hned na několik věcí najednou. Přemýšlet musíte zejména nad velikostí, materiálem a tvarem. Je dobré si uvědomit, že s velikostí pískoviště to nemusíte nijak přehánět. Malé děti moc místa nepotřebují, takže je možné koupit i pískoviště menších rozměrů, což se pozitivně odrazí i na ceně.

TIP – sháníte hračky na pískoviště? Skvělé sady za příjemné ceny můžete koupit ZDE.

Plast je lepší volba! Proč?

Co se týče materiálu, je lepší, pokud vsadíte na plastová pískoviště. Dejte si ale pozor na to, aby byl plast skutečně kvalitní. Pískoviště nesmí mít žádné ostré hrany a nic se nesmí odlupovat. Pokud ano, dejte od tohoto pískoviště ruce pryč. Pro malé děti jsou velmi vhodná pískoviště ve tvaru zvířátek jako je například Plastové pískoviště Krab s krytem, která děti potěší i svým vzhledem. Jeho výhoda je v tom, že je možné ho využít i jako malý bazének. Plastová pískoviště jsou skvělá i v tom, že nevyžadují téměř žádnou údržbu. Čas od času je stačí jen otřít vlhkým hadříkem. Skvěle také odolávají povětrnostním podmínkám, takže na zahradě mohou zůstat i přes zimu.

Co musí pískoviště mít?

Každé pískoviště by mělo mít funkční kryt, který ochrání písek před vnikem nečistot. Vhodné také je, pokud je pískoviště vybaveno slunečníkem. Ten děti při hře ochrání před nebezpečnými slunečními paprsky. Praktickou výbavou potom mohou být sedátka pro děti i dospělé.

Kde koupit a za kolik?

Pokud chcete koupit kvalitní pískoviště, zaměřte se nabídku ověřených výrobců. Mezi nejlepší patří pískoviště od Step2. Jejich nabídku najdete na www.kuchynky-hracky.cz/piskoviste.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: