15.4.2019
Kategorie: Zajímavosti, Zdraví

V čem vám pomůže Reiki?

Pokud na vás při slově Reiki dýchne závan japonského orientu, nemýlíte se. Tento typ velice alternativní medicíny opravdu pochází z Japonska. Tato metoda používá k léčení čakry, vitální energii a meridiánů (drah) v lidském těle, ovšem za předpokladu, že věříte ve svou auru, která představuje vašeho lidského ducha.

Jako její zakladatel se uvádí japonský budhista Mikao Usui, ovšem tento údaj není tak přesný. On sám začal metodu prosazovat na počátku minulého století, ale pouze navazoval na jiné japonské metody staré tisíce let. Mikao metodu Reiki pouze volně navázal na starší metody a zpopularizoval je. Podle některých zdrojů mu byla metoda zjevena, při držení hladovky.

Jak je to s čakrami?

Možná jste tento výraz již někde zaslechli, ale přesnější význam pouze tušíte. Metoda Reiki předpokládá, že každý člověk má v těle určitá centra – čakry a dráhy – meridiány. Vědecky se ovšem tento fakt nikdy nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Každopádně má tato metoda stále více příznivců a stále více lidí ve své čakry věří. Podle vyznavačů Reiki musí být vaše čakry vyrovnané a meridiány průchodné. Jedině tak dosáhnete úplného zdraví, vyrovnanosti a čisté aury.

Zbavit vás zauzlovaných čaker a zprůchodnit meridiány může pouze člověk, který prošel zasvěcením – iniciací. Samotné zbavování je pak na pohled velice jednoduché. Zasvěcený na vás přiloží své dlaně, na místě nezáleží, jeho energie si již sama vyhledá vaše špatné čakry a meridiány. Zasvěcení se dělí na čtyři stupně a čím vyššího stupně zasvěcený dosáhl, tím má jeho energie více léčivých účinků a může vás léčit i na dálku.

Zasvěcení do tajů Reiki

1. stupeň

Zasvěcení, kteří absolvovali 1.stupeň jsou schopni léčení ostatních pouze přiložením rukou, ale také samoléčení. Zasvěcený se naučí přijímat a dál předávat léčivou energii Reiki. 1.stupeň zasvěcení během jednoho dne zvládnou pouze psychicky odolní jedinci, proto se proces většinou rozloží do dvou dnů.

2.stupeň

Zasvěcenému je představena část symbolů a učí se je používat. S jejich pomocí zesílí nejen jeho léčivá síla, ale vašim čakrám a meridiánům pomůže i na dálku.

3.stupeň – mistr Reiki léčitel

Zasvěcený získává větší sílu k léčení

4.stupeň – mistr Reiki učitel

Po dosáhnutí 4.stupně může zasvěcený nejen léčit, ale také zasvěcovat další případné zájemce.

Je třeba připomenout, že pokud se rozhodnete metodu Reiki vyzkoušet a trpíte závažnou chorobou, nikdy nezanedbávejte ani léčbu klasickou. Léčivé účinky Reiki sice nebyly nikdy vyvráceny, ale ani potvrzeny.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: