18.5.2020
Kategorie: Cestování

Už jste navštívili Maledivy? Přinášíme důvody, proč se tam vydat

Maledivy patří mezi nejkrásnější místa na zemi a stávají se oblíbeným tropickým rájem turistů. Navzdory tomu tam však návaly lidí nečekejte. Nebeský klid však není jediným důvodem, proč strávit dovolenou na Maledivách.

Průzračné moře

Maledivy jsou jedním z nejúžasnějších ostrovů na Zemi a není divu, že je nádherná podívaná na jeho pobřeží. Unikátní geografie jejich 1 190 ostrovů ukazuje, že většina z nich je sotva ponořena pod hladinou moře a je chráněna vnějším útesem, což umožňuje perfektní podmínky plavání v křišťálově čisté vodě, ideální pro šnorchlovací dobrodružství a impozantní západy slunce.

Ubytování nad oceánem

Vzhledem k nádherné mořské lokalitě není žádným překvapením, že téměř všechna ubytování v resortu se nachází nad vodou s obrovským výběrem vil. Neexistuje nic tak úžasného jako vyjít z verandy do oceánu na ranní šnorchlování s jen rybami a korály,které vám dělají společnost. Potkat můžete i žraloka, ovšem nebojte se, jsou neškodní.

Potápění a šnorchlování

Maledivy jsou domovem jednoho z nejlepších potápění na světě s bohatými korálovými ekosystémy v délce většiny letovisek na souostroví. Kromě neuvěřitelné řady tropických ryb je zde šance na blízké setkání s žraloky a velrybami. Pokud nemáte potápěčskou licenci, šnorchlování je stejně vzrušující s možnostmi pro plavce i ty méně zdatné.

Dokonalý servis a péče

Cestovní ruch je největším odvětvím na Maledivách, takže služby jsou prvotřídní a mnoho zaměstnanců žije po mnoho let v komunitách ve stejném letovisku, což vám dodá pocit, že jste doma.

Pokud strkání nohou do písku během večeře nestačí k tomu, abyste se zbavili stresu, Maledivy jsou domovem několika fantastických lázní a hýčkání. Mnoho středisek, jako je ostrov Conrad Maldives Rangali, dokonce nabízí možnosti koupání ve vodě, kde můžete pozorovat korály a ryby a líně u toho plavat.

Úchvatné západy slunce

S jasnými nerušenými výhledy na horizont jsou západy a východy slunce na Maledivách jedny z nejlepších na světě. Hluboké červené a oranžové odstíny obarví oblohu každý večer, když usrkáváte svůj koktejl a vlny jemně omývají vaše nohy.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: