6.1.2020
Kategorie: Cestování, Zdraví

Trápí vás zdravotní potíže? Vydejte se za termálními prameny!

Léčebné termální prameny lákají mnoho lidí nejen pro své léčivé účinky, ale také jsou místem odpočinku, kde během krátké doby načerpáte energii do dalších hektických dnů. Termální nebo-li horký pramen je speciální druh pramenu, který se ukrývá pod zemí. Ohřátá voda vystupuje na povrch puklinami v zemské kůře. Důležité však je tyto prameny jsou často obohacené o, zdraví prospěšné, minerální složky.

Největší termální jezero v Evropě

Pokud si chcete svůj pobyt v termálech opravdu užít, vyrazte do Maďarska. V maďarském Hévízu se tráví svůj čas v největším termálním evropském jezeře stále více lidí již od 18 století.

Látky obsažené v jezeře pomáhají zmírnit příznaky revmatismu a nemoci pohybového aparátu. Pitná kúra působí příznivě na žaludeční potíže.

Kromě zdraví prospěšných látek (kationty draslíku, sodíku, amoniaku, vápník a hořčík, anionty fluoru, chlóru, bromu jódu, organické sloučeniny atd.), obsahuje léčivá voda mnoho bakterií, které se podílejí na pozitivních účincích na zdraví. Voda je však také mírně radioaktivní.

Lázeňský trojúhelník

Františkovy Lázně, Karlovy Vary a Mariánské Lázně jsou známým lázeňským trojúhelníkem. Lázně, o kterých slyšel každý.

Františkovy Lázně využívají lidé k léčbě srdečních a cévních chorob, onemocnění pohybového aparátu. Lidé se jezdí do Františkových lázní zotavit po onkologických onemocněních a ženy zde řeší ženské potíže, včetně problémů s neplodností. Ve Františkových Lázních se nachází dvacet přírodních pramenů.

Karlovy Vary patří jsou nejznámější české lázně a každoročně je navštíví obrovské množství pacientů i lidí, kteří touží jen po odpočinku. V pramenech minerální vody se nachází snad všechny chemické prvky (asi 40), které prospívají lidskému zdraví. 14 termálních pramenů lázně využívají nejen k pití, jak je známé, ale také ke koupelím nebo inhalacím. Karlovarská minerální voda pomáhá se trávicími potížemi, paradontózou, s léčbou pohybového aparátu, s nadváhou, cukrovkou a mnoha dalšími zdravotními problémy.

Mariánské Lázně jsou nejmladší z lázeňského trojúhelníku. Ze stovky termálních pramenů se k léčebným účelů jich využívá 53. K pitným kúrám slouží šest hlavních pramenů. Voda obsahuje oxid uhličitý a především minerální soli, které jsou zodpovědné za příznivé účinky na zdraví.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: