6.4.2020
Kategorie: Lifestyle

Trápí vás příznaky kocoviny po večírku? Víme, jak se jich zbavit!

Kocovina, často také nazývána opice, potrápila většinu z nás. Jedna sklenka vína navíc, ještě jeden drink nebo panák vám může následující značně znepříjemnit. Možná jste slyšeli několik babských „zaručených“ rad (například sníst jablko předtím, než vyrazíte na mejdan), jak se kocoviny zbavit nebo jí předejít, ovšem o jejich fungování pochybujete. Vyzkoušejte raději naše tipy.

Dostatek tekutin

Nenechávejte doplňování tekutin až na druhý den a pijte nealko nápoje i během večerního popíjení, ideální je voda s citrónem nebo limetkou. Vitamín C zmírňuje příznaky kocoviny a tekutiny zabrání ranní nesnesitelné bolesti hlavy. Alkohol organismus silně dehydruje a právě dehydrovaný mozek otéká a tlačí na lebku, což vy pocítíte jako urputnou bolest hlavy.

Ráno dejte přednost bublinkové vodě s citrónem. Klasická voda je pro citlivý žaludek příliš těžká a je velice pravděpodobné, že ji vyzvrátíte.

Jídlo s vysokým obsahem zinku

Hovězí maso, červená paprika, hnědá rýže, dýňová semínka – toto jídlo má vysoký obsah zinku, což je minerál potřebný pro metabolismus ke zbavení alkoholu, a je také bohatý na komplexní uhlohydráty a bílkoviny, což pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi a poskytuje trvalé uvolňování energie.

Losos a sladký bramborový salát – bylo prokázáno, že alkohol zvyšuje zánět v těle, což může přispět k příznakům kocoviny. Z toho důvodu může konzumace protizánětlivých potravin zmírnit příznaky nadměrného příjmu alkoholu. Kromě toho losos obsahuje bílkoviny a sladké brambory poskytují komplexní sacharidy a vlákninu, které pomáhají stabilizovat chuť k jídlu a dodávají energii. Losos je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin a sladké brambory obsahují beta-karoten, který vykazuje antioxidační a protizánětlivé účinky.

Zacvičte si jógu

Po noci venku strávené na bublinkách, pravděpodobně s malým až žádným spánkem, tělo potřebuje čas na odpočinek a zotavení. Váš mozek je vystaven extrémním účinkům alkoholu, takže dát mu trochu lásky a pozornosti je skvělým způsobem, jak se kocoviny zbavit.

Na internetu naleznete mnoho jednoduchých cviků jógy pro začátečníky, které na léčbu kocoviny doporučujeme.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: