6.11.2017
Kategorie: Auto-moto

Tipy, jak na zamlžená skla v autě

Zamlžená okna v autě nejen, že nejsou estetická, ale především jsou velmi nebezpečná. Proto si za volant nesedejte dříve, než budete mít naprosto čistý výhled. Jak zamlženým sklům předejít?

Ventilace

V prvé řadě se zaměřme na ventilaci. Mlha se totiž nejčastěji vytváří v mrazivém či vlhkém počasí. Pokud s takovým počasím zrovna bojujete, pak okamžitě přepněte ventilaci na foukání pouze na přední sklo. Rovněž však nezapomeňte nasměrovat mřížky ventilace směrem k oknům a vypněte interiérovou ventilaci, aby mohl vlhký vzduch jednoduše proudit ven z auta.

Klimatizaci používejte i v zimě

Další zajímavou radou je užití klimatizace napříč zimě. Klimatizace vysušuje totiž vzduch, proto ji zapněte, byť zrovna mrzne. paradoxně to opravdu pomůže a nechtěné a nebezpečné mlhy se zbavíte mnohem rychleji…

Zapomeňte na vodu v autě

Naprostá perlička, avšak podstatná informace, proto rozhodně nepodporujte vlhkosti v interiéru. Z této vlhkosti totiž vzniká obávaná mlha. Proto i sníh z bot či lyží oklepejte dříve, než dosednete na sedačku a pod koberečky umístěte noviny, která dokážou nasát část vlhkosti z bot, kterou nepropustí dále…

Nezaměřujte se pouze na čelní sklo

Čelní sklo není vašim středobodem, ne nadarmo jsou okna po všech stranách auta – tudíž i tyto strany musí být průhledné na pohled a dokonale čisté, abyste viděli, co se za nimi děje na cestě. Jsou-li tedy zamlžená okna v autě, pak zapněte vyhřívání zadních skel, případně i zpětných zrcátek, pokud takovou funkcí vaše auto disponuje.

Zapomeňte na odbytí práce rukávem

Nestačí přetřít okna rukávem. Na benzinách prodávají celou řadu účinných prostředků, od speciálních sprejů, přes ubrousky, které jsou napuštěné přímo protimlžným roztokem, tohle rozhodně oceníte a má to efektivnější a dlouhodobější účinek. Vybavte se nejlépe dopředu.

Čistota a technická údržba

Pokud především budete interiér svého auta udržovat v naprosté čistotě, pak předejdete těmto problémům, svá okna udržujte pravidelně. Totéž platí, pokud evidujete prasklinu na skle – okamžitě ji řešte, nejen, že vám za to hrozí pokuty, ale navíc se prasklina vlivem další jízdy začne rozbíhat do všech stran. Můžete pak snadno způsobit dopravní nehodu. Dopředu se také připojistěte, poté za výměnu skla nezaplatíte ani korunu, případně částku do výše spoluúčasti.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: