25.9.2017
Kategorie: Auto-moto

Tipy, jak se zbavit skvrn na sedačce v autě

Také už nevíte, jak se zbavit skvrn na sedačce v autě? Tento problém řeší každý řidič a nikdo rovněž nechce mít ze svého auta popelnici. Tak jak na to?

Všichni víme, že děti dají zabrat a rozhodně neušetří ani naše auta. Jelikož se zase jednou blíží doba konce prázdnin, připravte se, vážení rodičové, že vaše autosedačky nebudou ušetřeny od nejrůznějších barviček, případně ještě zmrzliny v kornoutku. Okamžité řešení skvrn je tak na místě, je proto třeba mít u sebe první pomoc…

První pomoc

Jelikož každé auto disponuje nejrůznějšími přihrádkami a úkryty pro praktické pomůcky, je třeba tato místa čas od času prohlédnout, jsou totiž rájem především pro děti, které mají možnost, narvat zde zbytky nechtěné svačiny a podobné dárečky.

Na řadu přichází vysavač, který je oficiální první pomocí a jelikož žijeme v moderní době, lze si pořídit i USB verze nebo verze, napájené ze zapalování. S vysavačem se snadno zbavíte nejrůznějších drobků a některé verze umožňují rovněž první pomoc v podobě odsátí tekutiny, pokud se vám náhodou rozlije kafe na sedačku. Jednejte však rychle. Za pomocí dlouhé hubice pak máte možnost vysát také nejrůznější zákoutí auta.

Zvířecí miláčci

Pokud s vámi cestují i pejsci, nejlépe uděláte, když je dostatečně vyvenčíte před delší jízdou, aby vám nezanechali na sedačce nějaký dáreček. V opačném případě jako první pomoc využijete zase vysavač, který saje rovněž tekutiny a na hovínko postačí obyčejný vlhký ubrousek, který ženy užívají v domácnosti zejména pro očistu dítěte. Na chlupy a vlasy jsou pak perfektní samolepící válečky nebo speciální rukavice z mikrovlákna.

Jedlá soda

Tato pomůcka je univerzální a osvědčí se při každém úklidu, a to včetně očisty auta. Nejen, že vám pomůže zbavit se přebytečné vlhkosti, zápachu či zatuchlosti, ale výborná je také na skvrny. Rozsypte ji tedy na postiženou oblast a nechte přes noc působit. Do rána se zbavíte skvrn, ale také vlhka a zápachu. Tato pomůcka je perfektní zejména při zasažení sedaček močí. Na druhý den sodu vysajte vysavačem.

Jiná alternativa je vytvořit kašičku v kombinaci sody a vody. Tato kašička vás zase zbaví skvrn na čalounění. Může jít o mastné skvrny z krémů, ale i z jídla – kaše z jedlé sody bude efektivní.

Další tipy

Poměr padesáti gramů prášku jedlé sody a jednoho litru vody pomůže vyčistit světlomety, chromování u okna, ale i koberce. Nanášejte tuto směs za pomocí úterky z mikrovlákna.

Benzín

Efektivní dokáže být také benzín ředěný vodou. Ten však neužívejte na kožené interiéry. Po této očistě poté povrch ještě přetřete mýdlovou vodou.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: