5.2.2018
Kategorie: Bydlení, Exteriér, Zahrada

Tipy, jak pečovat o zahradní nábytek

O zahradní nábytek je potřeba pečovat daleko více a pravidelněji, než o ten domácí. Je to dáno zejména tím, že venkovní nábytek je vystavován veškerému počasí, tedy nejen slunci, ale také dešti, případně sněhu, a právě vlhko dřevo naprosto nenávidí. Jaké jsou tedy základní tipy, jak se o dřevěný venkovní nábytek starat?

Nábytek na terasu nestojí zrovna malé peníze. předem vám rozhodně nedoporučujeme ratan, který velmi rád plesniví a velice snadno se ničí. Když už, tak zvolte raději jeho plastové náhražky. Ty však zase nenávidí slunce, které se postará o řádné vyblednutí jeho odstínu, proto bude úplně nejlepší, pokud si koupíte dřevěný a nejlépe na zimu skládací nábytek…

Přišli jsme z obchodu ze zahradními potřebami…

Pokud jste si právě letos koupili zbrusu nový nádherný dřevěný zahradní nábytek, který už ozkoušela babička, dědeček, strýčkové i kamarádi, pak jistě víte, jak je fajn, mít kde na zahradě posedět a nejlépe během grilování. Vaše radost však v následujících letech opadne, zejména pokud se o tento nábytek nebudete starat.

Co tedy nábytek chce?

Při koupi jste již možná řešili materiál dřeva – zda klasické dřevo nebo bambusové. Ani bambus nedoporučujeme, je nejen drahý, ale také náročnější na údržbu a snadno se rozpadá. U nábytku z klasického dřeva je důležité vědět, zda jste koupili model, který je již namořen. Namořen ochranným přípravkem proti škůdcům, ale i vlhku. Dále, zda již je napuštěn olejem a barvou. Pokud ani jedno, první, co jste měli po příchodu z obchodu udělat, je zahájit postupně tyto penetrace.

Pokud již koupený nábytek vše z uvedeného splňuje, pak počítejte z ochranným nátěrem zhruba za dva roky od nákupu tohoto nábytku. A to ještě za předpokladu, že během deště a na zimu tento nábytek budete ukládat do tepla.

Pokud budete tuto starost zanedbávat, časem to poznáte nejen na barvě tohoto nábytku, ale také na jeho konzistenci. Dřevo začne trouchnivět a investované peníze poletí oknem.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: