21.2.2020
Kategorie: Bydlení, PR

Stavíte domácí wellness? Inspirujte se v několika realizacích!

Domácí wellness je něco, co by chtěl mít každý z nás. Jen si to představte: domů přijdete utahaní z práce, ale stačí pár desítek minut strávených relaxací ve vířivce nebo v sauně a cítíte se jako znovuzrození a jste plni nové energie. Představme si proto několik wellness, které vás mohou v cestě za vaším vlastním snad v něčem inspirovat.

Nejlepší vířivka je ta venkovní

Vířivku můžete mít někde v interiéru. Ale nikdy vám neposkytne takové množství zážitků, jako vířivka na zahradě nebo na terase.

Kvalitní vířivky jsou určené k celoročnímu venkovnímu provozu a nevadí jim letní horka, podzimní deště nebo sníh či mráz. Naopak – lehnout si do horké vody plné bublinek a pozorovat poletující sněhové vločky, které se na vás pomalu snáší, to je zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

Vířivky existují samostatně stojící anebo vestavné. Ty mohou být zapuštěné do podlahy, což v bytě jen těžko docílíte, ale venku to může být největší výhoda. Vstup do takové vířivky je velmi snadný a designově se často jedná o naprosté skvosty, které pozvednou celé wellness o level výše.

Infrasauna, která léčí

Tento druh sauny bude vyhovovat všem, kteří nemají volného času nazbyt. U infrasauny totiž nemusíte čekat, než se rozehřeje. Vaše tělo přímo prohřívají infrapaprsky, které vyzařují infrazářiče.

Infrazářič je nejdůležitější část každé infrasauny. Jen na něm totiž záleží, zda budete mít obyčejnou prohřívárnu nebo bude vaše infrasauna mít léčivé účinky.

V infrasauně je doporučená poloha vsedě, proto nemusí být příliš veliká a stačí jí prostor jen o málo větší, než je standardní sprchový kout. Nejvíce infrasaun se vyrábí pro jednu nebo pro dvě osoby.

Pokud se však chcete saunovat v infrasauně s celou svojí rodinou anebo máte dětí, že vytvoří celý fotbalový tým, i v tomto případě pro vás máme řešení. A tím je infrasauna pro všechny, které máte rádi.

Finská sauna je srdcem každého wellness

Když se zeptáte nějakého wellness harcovníka na to, co nesmí chybět v pořádném wellness, každý vám odpoví, že to je finská sauna.

Podobně, jako tomu je v tomto wellness, které využívá rodina v Praze – Troji. Finská sauna umožňuje relaxaci při teplotách, které nezřídka překračují i 100 °C. Vzduch lze zvlhčovat parními rázy tak, že se rozpálené saunové kameny na kamnech polévají vodou.

I sauna může být vestavěná nebo samostatně stojící. Druhá varianta je prostorově náročnější, ale vynikne tak její krása a design. Velmi oblíbené jsou u našich zákazníků sauny, které mají velkorysé prosklení – podobně, jako tato varianta rodinné sauny v rodinném domě v Nymburku.

A nezapomeňte na odpočinek!

Už Honza ze známé české pohádky, co tak rád lehával na peci, věděl, že pořádný odpočinek je nadevše. Takže ani vy nezapomínejte na to, že si organismus po sauně, vířivce či infrasauně potřebuje odpočinout, zrelaxovat a v klidu vstřebat všechny účinky.

A přesně k tomu všemu slouží odpočívárny. Bohužel, často se setkáváme s návrhy domácích wellness, ve kterých se na tyto prostory zapomíná.  A to by byla ve vašem případě obrovská škoda.

Chtěli byste si vyzkoušet účinky všech zde vyjmenovaných částí wellness na vlastní kůži? Navštivte nezávazně naše wellness showroom v Praze – Uhříněvsi, kde si budete moci vyzkoušet, jak vám bude vyhovovat pobyt v sauně, infrasauně nebo vířivce.

www.wellness-vision.cz

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: