13.11.2014
Kategorie: Cestování, PR

Slevy na Nízké Tatry

Dovolená na Slovensku prostě táhne. Příjemné prostředí, stoprocentní domluva, přátelští lidé a krásná příroda, na kterou nedá spoustu cestovatelů vůbec dopustit. Nemusíte jen do Bratislavy nebo někam do lázní, Slovensko toho nabízí pro turisty ještě mnohem víc. Právě v Nízkých Tatrách je rozlehlý národní park, kde se dá všemožně sportovat, ale třeba také navštívit několik jeskyní přístupných veřejnosti. Co třeba Jeskyně mrtvých netopýrů, zní to dostatečně strašidelně?

Nízké Tatry vypadají úžasně v zimě i v létě. Určitě jim proto dejte šanci. Budete totiž ubytování prakticky v lůně přírody, a to stojí za to. Pramení zde například i řeky Váh a Hron a najdete tu několik známých horských hřebenů – například Ďumbier, Orlovou nebo Chopok. Jeleni, srnky, kamzíci, medvědi – tato zvířata zde můžete potkat a podobně bohatá je v Nízkých Tatrách i místní flóra. I proto je místní oblast jedno z nejnavštěvovanějších pohoří Slovenska. Brankovský vodopád, Vrbické pleso (největší ledovcové jezero v celých Nízkých Tatrách), hora Ďumbier. V zimě si krásně zalyžujete, v létě si užijete rozkvetlé louky a bystřiny.

Horské chatky? Ano, i na ně si můžete udělat výšlap. Jedna se nachází dokonce ve dvou tisících metrech nad mořem. Udělejte si povedenou momentku! A především se nadechněte tak čerstvého vzduchu, jaký je jen málokde na světě – a určitě ne například ve smogem zamořeném velkoměstě.

Co třeba přivítat rok 2015 na Slovensku? Klidně můžete. Tropický ráj na Liptově Vás zve na skvělou party, kde si užijete i tobogány nebo skluzavky. A nebojte, i když se očekávají mrazy všude venku, bude Vám uvnitř obrovského komplexu opravdu teplo.

Teď už si jen vybrat, kam se vydat, že? Zkuste třeba naše slevy Nízké Tatry.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: