26.5.2017
Kategorie: Cestování, PR

Jak si správně vybrat cestovní pojištění?

Jste na dovolené a zlomili jste si nohu při skoku do bazénu? Začal vás trápit bolavý zub a musíte se okamžitě dostavit k zubaři? Vaše děti při hraní rozbily drahé zařízení v hotelu? Tyto a mnohé další problémy jsou v zahraničí časté, ale díky vhodně zvolenému cestovnímu pojištění vám nemusí dělat vrásky. Pokud se však v nabídce nevyznáte, můžete šlápnout vedle a vybrat si produkt, který vám nezajistí odpovídající ochranu. Přečtěte si následující tipy a budete mít jasno!

Sjednání cestovního pojištění by měla být samozřejmost

Cestovní pojištění je nedílnou součástí standardní dovolenkové „výbavy“. Přesto se najdou turisté, kteří o pojištění zhola nic neví nebo jej podceňují a zbytečně riskují, že se jim dovolená výrazně prodraží. Uzavření cestovního pojištění přitom není nijak komplikované či finančně náročné. Stačí vyplnit online formulář, zaplatit kartou a je to.

Porovnání výdajů v zahraničí pro pojištěného a nepojištěného turistu:

Jaký tarif zvolit?

V prvé řadě si ujasněte, jestli je pro vaše účely lepší krátkodobé, nebo celoroční cestovní pojištění. Dále zvažte, co všechno by mělo pojištění zahrnovat.

Podle statistik jsou nejčastějšími zdravotními komplikacemi žaludeční nevolnosti a problémy s trávením. Následují chřipky, angíny a v neposlední řadě úpaly. Cestovní pojištění však využijete také v případě, že vás nečekaně rozbolí zuby a potřebujete okamžité ošetření.

Důležitým kritériem jsou pojistné limity. Optimální výše úzce souvisí s danou destinací, což pojišťovny řeší nabídkou různých tarifů. Například pojištění od ERGO momentálně zahrnuje 11 variant pro všechny druhy cest.

Pro jistotu i pojištění vlastních škod

Během pobytu v zahraničí se může přihodit cokoliv, a to nejen v souvislosti s vaším zdravím. Co když neúmyslně způsobíte škodu někomu dalšímu? Ať už jde o poškozený hotelový nábytek nebo ublížení na zdraví, vše pokryje připojištění odpovědnosti.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: