11.9.2017
Kategorie: Lifestyle

Jak se zbavit stresu a depresí?

Stres a deprese jsou dnes považovány za civilizační nemoci, nicméně to není nic s čím by se člověk zkrátka měl naučit žít. Než se vydáte k profesionálům, odbornému koučinku nebo psychologovi, přečtěte si o těchto nemocích něco více…

Jaké jsou příčiny?

K příčinám patří v prvé řadě bezmoc, ať už v osobním nebo pracovním životě, dále je to strach a obavy (například o život svých bližních), dlouhodobá nejistota nebo pochybnosti, a nakonec nahromaděné dlouhodobé problémy.

Vznik

Stres a deprese, či jakékoli jiné psychické stavy, emoce i nálady, dokonce i naše myšlenky, vznikají v prvé řadě v našem mozku. Pokud je zahlcený negativními pocity, pracuje ve stejném obratu a produkuje totéž. Pak se nedivte, pokud je někdo podle vás pesimistický – nesuďte člověka dřív, než poznáte jeho život…

Negace, kterými je náš mozek zahlcen, dále přihrávají vzniku zmiňovaného stresu, až nakonec i depresím.

Příznaky

K příznakům patří podrážděnost, nervozita, vnitřní napětí, únava, letargie, ztráta zájmu o cokoli, smutek, nespavost, pocit vyhoření, ztráta sebedůvěry a ztráta sebeúcty.

Řešení

Pamatujte, že antidepresiva nejsou skutečným řešením tohoto problému. Pouze vás utlumí, a pokud je nakonec přestanete brát, může výsledek potlačovaných negativních emocí naráz dojít k fatálním výsledkům. Nezřídka proto si berou život zejména osoby, které ukončily léčbu antidepresivy.

Lehce se radí, abyste změnili svůj život a byli šťastní. Lékařskou pomoc lze vyhledat, avšak vyhněte se medikamentům a raději se obraťte na cestu bylinek. Samozřejmě společnost nejbližších je nejúčinnější, ne každý ale rodinu má, což si většinová společnost neuvědomuje. Navíc nějaký psycholog není konečným řešením, protože jak vám mlže radit někdo, kdo neprožívá vaše problémy?

V prvé řadě, pokud máte problémy v otázce financí, dluhů, je třeba řešit případné oddlužení. Snažit se změnit práci a podobně. V depresi však člověku na tyto úkony nezbývají síly. Doporučuje se tak zdravotně nezávadný koučink, který nenásilnou formou člověka postupně uzdravuje nebo se snaží předejít vzniku stresu a deprese.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky:, ,