4.4.2013
Kategorie: Cestování, PR

Safaga Egypt

Pokud člověku nevadí, že si nemůže přibalit do kufru potraviny, alkohol, pornografii, zbraně, munici a drogy, pokud se je ochoten smířit tu více a tu méně s islámskými dobrými mravy a oželí snímky místních vojenských a jiných strategických objektů, což cílovou destinací zapovězeno jest, nic by mu už nemělo bránit v tom, aby vyrazil na zájezd třeba do egyptské Safagy. Do místa, které, jak obrázky pod odkazem se ukrývající naznačují, rozhodně stají za návštěvu nebo aspoň za úvahu.

Protože komu by se nechtělo pohovět si nedaleko od mořských vln kupříkladu Rudého moře, v klidném přímořském letovisku s pískem, korály a hejny ryb, třeba v zemi, jejíž civilizace sahá do mnohem vzdálenější minulosti než ta naše? V zemi pyramid a mumií, starobylých chrámů a tradičních muslimských trhů?

A stačí jen tak málo! Usednout do letadla a již zanedlouho mu může dovolená v Safaze začít. Dovolená pod egyptským sluncem, poblíž jedinečných pamětihodností stejně jako památek vzdálenějších, ovšem fakultativně dosažitelných. Dovolená na černém kontinentě a přece vcelku na dosah od své domoviny. Kde člověk nejednou uvidí doma nevídané. Kde lze jen líně rozjímat, procházet se v denní době stejně jako za soumraku, nořit se do mořských hlubin, poznat zdejší tradice. A to vše třeba i all inclusiv, bez nutnosti se o cokoliv starat.

Jaká to romantika, jak libý pocit hodit všechny přízemní středoevropské starosti za hlavu!

Zkuste to a uvidíte.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: