28.6.2018
Kategorie: Bydlení, PR

Rádce výběrem domácí vířivky

Po dlouhém dni vás bolí celé tělo, cítíte každý sval. Není nic lepšího, než relaxace v bublinkové koupeli. Miliony vzduchových bublinek vám dokonale masírují celé tělo a vy cítíte, jak vás opouští únava, a přestávají pobolívat klouby. Pravidelný odpočinek ve vířivce dělá hotové zázraky.

A vy se jednoho dne rozhodnete, že byste si rádi pořídili vířivku domů. Právě pro tento okamžik jsme připravili našeho malého rádce.

Je lepší domácí vířivka nebo venkovní vířivka?

Domácí vířivka může být v samostatné wellness místnosti nebo v koupelně. V každém případě vás bude vířivka v domě či bytě limitovat velikostí – zkrátka musíte počítat s tím, aby se vám do požadovaného prostoru vešla. Počítat musíte i s obslužným prostorem okolo vířivky, není dobré ji umístit přímo ke zdi.

Zanedbatelná není ani váha vířivky naplněná vodou, která bude určitě několik stovek kilogramů. Zvažte, zda to vaše podlaha zvládne. Pro napájení vířivky většinou stačí 220 V, ale větší modely potřebují vyšší příkon.

Venkovní vířivka má obrovskou výhodu v tom, že vás nebude tolik limitovat velikostí. Na zahradu nebo pod pergolu si můžete pořídit vířivku velikou, jak budete potřebovat. A kvalitní venkovní vířivce nevadí ani tuhá zima – bude vám sloužit celoročně. Užívat si prohřáté vody plné bublinek v zimě, na čerstvě zasněžené zahradě, je zkrátka fajn.

Kolika osobám bude vířivka sloužit?

Než si vyberete dodavatele svojí vysněné vířivky, popřemýšlejte, kolik osob bude whirlpool pravidelně využívat. Budou se ve vířivce relaxovat děti? Máte nějaká zdravotní omezení? To vše zvažte před výběrem konkrétní vířivky. Tyto parametry totiž u žádné vířivky nelze zpětně měnit.

Nezapomeňte na provozní náklady vířivky

Pozor na to: u některých vířivek (zvláště těch levných) mohou být provozní náklady na elektrickou energii už během pár let vyšší, než byla pořizovací cena vířivky. Proto vybírejte domácí vířivku pozorně a kromě parametrů konstrukce či trysek si všímejte také dlouhodobé spotřeby.

Na servis vířivky myslete už při jejím výběru

Zní to možná divně, ale není nic horšího, než když se vám porouchá vaše domácí vířivka v nejméně vhodný okamžik a vy čekáte týdny, než přijede servis a dá vše do pořádku. Mezitím se vám ve vířivce zkazí voda a celá záležitost otráví vás i vaši rodinu.

Vybírejte si takového prodejce, který umí zajistit rychlý servis vaší vířivé vany a výjezd servisního týmu na vaši adresu do 48 hodin.

Může být levná vířivka kvalitní?

Platí to u všech produktů a tím spíše u výběru vířivky: nejste tak bohatí, abyste si kupovali levné věci. Musíte si vybrat – pokud je hlavním kritériem cena, pak taková vířivka vám dlouho sloužit nebude. Téměř jistě bude levná vířivka vyrobena v Číně, takže použitý akrylát brzy změní barvu, snadno se poškrábe, celková kvalita bude zkrátka odpovídat ceně.

My ve Wellness Vision jsme vsadili na kvalitu a evropské výrobce domácích i venkovních vířivek. Nabízíme kompletní řadu exkluzivních vířivek od německé společnosti Riviera Pool a vířivek střední cenové hladiny od španělské firmy Aquavia Spa.

Kontaktujte nás a my vám rádi pomůžeme s realizací vašeho snu o vířivce. Protože plnit sny o kvalitním wellness je naše poslání.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: