1.7.2019
Kategorie: Cestování

Proč láká Asie stále více turistů?

Češi stále více vyhledávají „dobrodružnější“ dovolené. Válení u moře už je nebaví a stále častěji touží poznat exotičtější a méně známé země. Někteří se vydávají do Jižní Ameriky, jiní do afrických zemí a mnoho turistů láká Asie, která svou kulturou uchvacuje nejen Čechy, ale i zbytek západního světa. Které země stojí za to navštívit a na co se v nich připravit? Pokud uvažujete o dovolené v Asii, zkuste naše tipy.

Vietnam

Vietnamské obyvatele znáte nejspíš všichni, ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak vypadá jejich rodná zem? Pokud vyrazíte do Vietnamu, objevíte nejen pohostinný lid, ale také nádhernou přírodu a úchvatné jeskyně, které patří k nejkrásnějším a největším na světě.

Vietnam je také známý svou rozmanitou a skvělou kuchyní, kterou určitě stojí za to ochutnat.

Thajsko

Thajsko patří v Asii mezi nejoblíbenější destinace k trávení dovolené. Důvodem jsou bílé pláže, čiré moře, romantické zátoky – prostě místo, které připomíná ráj. Pokud zatoužíte být sami, lehce objevíte odlehlé pláže, které neobývají davy turistů.

Čína

Čína je velkou zemí s bohatou kulturou. Největším lákadlem je Velká čínská zeď, kterou každoročně navštíví davy turistů – to je známý fakt. Co však mnoho turistů netuší, co na jiného na ně v Číně čeká. Kromě všudyřítomného tofu, mají Číňané zálibu ve veřejných záchodcích, což může běžnému Evropanovi způsobovat potíže. Číňané Evropany velice obdivují, takže na vás budou neskrytě zírat. I tak toho má Čína toho hodně, co nabídnout.

Filipíny

Na většině filipínských ostrovů (je jich kolem 7000) se snadno domluvíte anglicky, což cestování velmi usnadňuje. Filípínské ostrovy uspokojí požadavky mnoha turistů. Odpočinout si můžete na písečných plážích nebo se vydat na výlet po vyhaslých sopkách. Pro „závisláky“ na nakupování jsou Filipíny úplným rájem, na ostrovech naleznete největší nákupní centra na světě.

Malajsie

Bezpečná země, kde se prolíná hned několik náboženství láká turisty nejen džunglí, kde můžete spatřit mnoho cizokrajných rostlin a živočichů. Při návštěvě Malajsie, určitě nevynechejte Borneo, kde se dočkáte mnoha nevšedních zážitků.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: