12.7.2019
Kategorie: Bydlení, PR

Proč jsou fotopasti důležitým prvkem pro zabezpečení domu i zahrady?

Malá, lehká a hodně nenápadná – i taková umí být dnešní fotopast, díky které se nemusíte bát, že na váš pozemek vkročí nezvaný host a jeho akce pak zůstane zcela bez povšimnutí. Naopak, pokud nastavíte toto drobné zařízení na klíčové místo, odvděčí se kvalitními fotografiemi, případně také krátkým videozáznamem, jenž pomůže vyšetřovatelům v jejich pátrání nebo třeba odhalí, že se v okolí domu často potulují v noci pejskové vašich sousedů, kteří zde dělají neplechu.

Baterie vydrží až čtvrt roku, stačí je pak vyměnit

Fungují vlastně poměrně jednoduše – a přesto jsou stoprocentně spolehlivé. Fotopasti totiž vyžadují jen klasické tužkové baterie, které je mohou napájet při běžném provozu až tři měsíce. Budou neustále v pohotovosti, připravené během zlomku vteřiny fotit cokoliv, co by mohlo být v jejich nejbližším okolí jen trochu podezřelé. A co když bude zrovna začne pršet, mrznout nebo prudce zafouká vítr? Zkrátka v momentech, kdy si počasí dělá doslova co chce? Fotopast si umí poradit za každého počasí, při horších světelných podmínkách použije neviditelný PIR přísvit a díky jednoduše nastavitelnému časovači může být v akci třeba jen během nočních hodin – zkrátka, jak budete zrovna potřebovat.

Jednoduchý mechanismus, jenž vždycky splní očekávání

Ptáte se, jak funguje fotopast? Speciální čidlo detekuje v okolí pohyb, ať už je v dosahu zloděj, toulavá kočka nebo nějaké lesní zvíře. Okamžitě poté toto důmyslné zařízení udělá snímek nebo nahraje video, bez ohledu na konkrétní umístění – pracovat totiž dovede nejen v mrazivém lednu, ale i parném červenci, z teplotních rozdílů si opravdu hlavu nedělá! Především pak na sebe nijak neupozorní, takže nepřekvapí zloděje a nevyplaší před vyfocením zvěř, která na vašem pozemku opravdu nemá co dělat.

Další zajímavou elektroniku můžete zakoupit na eshopu cel-tec.cz

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: