25.10.2019
Kategorie: Bydlení, PR

Pohovky: inspirujte se trendy

Součástí každého obývacího pokoje by měla být pohovka, kam usadíte nejen svojí návštěvu, ale budete na ní odpočívat po těžkém dni v práci. Užijete si z ní relax u televize nebo si na ní přečtete svojí oblíbenou knížku. To znamená, že by měla být pohovka velmi kvalitní a pohodlná.

Výhoda pohovek je jejich univerzálnost. Do malých bytů, kde není moc místa, se hodí zejména dvoumístné pohovky. Setkat se s nimi, ale můžete i na recepcích kancelářských budov, hotelů a penzionů.

Nemáte-li v takto malém bytě místo na ložnici. Typicky byty velikosti 1+kk, tak zde je nejlepší variantou dvoumístná rozkládací pohovky. Ta se rozložením změní ve dvoulůžko. Na výběr máte variantu klasickou nebo rohovou.

Pohovky mohou být i s úložným prostorem, kam můžete uložit například ložní prádlo. Samozřejmě jsou v nabídce i větší pohovky pro více osob.

U pohovek je nepřeberné množství velikostí, ale i materiálů a designů.

Nejčastěji používaným materiálem na pohovky je látkový potah. Ten je velmi kvalitní s velkou trvanlivosti proti oděru. U některých pohovek se můžete setkat s velmi užitečnou impregnací látkového potahu. Takto impregnovaná látka zabraňuje vsakování tekutin a oceníte jí v případech, když vám návštěva pohovku polije vínem nebo děti nějakou ovocnou šťávou. Pohovku můžete lehce vyčistit hadrem nebo kuchyňskou houbou.

Nechcete-li látkový potah, tak si můžete vybrat například potah z umělé kůže, z přírodní kůže nebo kombinaci látka-kůže. Tyto potahy jsou velmi zajímavé nejen z estetického hlediska, ale i z hlediska údržby. Pohovky z těchto materiálů se jen tak nezašpiní a jejich údržba je velmi jednoduchá.

Rovněž si můžete vybrat z barevného provedení, které odpovídá vašim představám nebo se přesně hodí do vašeho interiéru obývacího pokoje.

Pohovky nemusí být jen interiérové, ale i zahradní. Ty jsou většinou v kombinacích dřevo, ratan, proplétané s umělých vláken. Někdy i s látkovými podsedáky. Výhodou těchto materiálů je jejich velká trvanlivost. Nevadí jim, když je necháte venku a například zmoknou.

Tyto, ale i další pohovky naleznete na Crosta.cz.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: