1.4.2020
Kategorie: Bydlení, PR

Plánujete pergolu? Doporučujeme hliníkovou se stahovací střechou!

Všimli jste si, že u českých domů přibývá teras? Tzv. dining al fresco se stává jednou z nejoblíbenějších letních aktivit. A kde se tomuto středomořskému zvyku oddávat? Ideálně na vlastní terase.

Domu bez terasy jakoby něco chybělo, nemyslíte? Z estetického hlediska terasa každému domu dá nový náboj. Ještě více si však majitelé domů cení její praktičnosti. Terasa je zkrátka takovým prodloužením domu, zvětšením jeho obytné části a nenásilným propojením se zahradou. Obzvláště pokud si ji dobře zařídíte.

Jak zařídit terasu?

Nabídka trhu je v tomto směru bohatá. Své místo tak na terase má zahradní nábytek, houpací sítě, lehátka, koberečky a polštářky. Nezapomeňte také na zeleň v květináčích. Zkrátka si svou terasu vyšperkujte k dokonalosti. A investujte do kvalitního zastřešení, třeba v podobě pergoly. Ta vás ochrání před nepřízní počasí, ale také prodlouží životnost terasy samotné.

Dřevěná pergola má své nedostatky

Pergolu si můžete pořídit klasickou dřevěnou. Její stylové provedení je vhodné pro tradiční stavby, chaty a chalupy. Počítejte ovšem s tím, že jejich povrch budete muset ošetřovat pravidelnými nátěry. O nezbytné stínění se u dřevěné pergoly může postarat vegetace. Pergolu můžete nechat „obrůst“ třeba vistárií, velmi dobře u pergol vypadají i pnoucí růže. Dřevěnou pergolu si také můžete nechat zastřešit. Nabízejí se například polykarbonátové či sklolaminátové desky. Počítejte ovšem s tím, že v parných dnech se pak takovýmto způsobem zastřešená terasa může přehřívat.

Investujte do pergoly hliníkové!

Praktičtější se v tomto směru v mnoha ohledech jeví hliníkové pergoly. Ty jsou sice o něco dražší, ale zase prakticky bezúdržbové a s dlouhou životností. Obzvláště praktické jsou hliníkové pergoly se stahovací střechou. Ty zkrátka používáte dle potřeby a počasí. Velkou výhodou těchto pergol je jejich odolnost. Nepoškodí je silné slunce ani vítr, a to až do rychlosti 117 km/h! A útočiště pod hliníkovou pergolou vybavenou okapy a kvalitním těsnění najdete i v silném dešti. Opatrnost je na místě snad jen před těžkou váhou sněhu. Při sněžení by mělo být zastřešení stažené u domu, kde je kryté plechovou stříškou. Hliníkové pergoly se většinou vyrábějí na míru a renomovaní výrobci, jako například společnost Atypy, s.r.o., na ně poskytují pětiletou záruku. Tak neváhejte!

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: