1.12.2017
Kategorie: PR, Různé

Jak pečovat v zimě o svou pleť?

S příchodem zimy je zapotřebí o sebe pečovat odlišným způsobem, než tomu bylo během teplých měsíců. Je to především kvůli počasí, které se chová nepřátelsky vůči naší pokožce.

Proč je zima tak náročná na naší pleť?

Není to jen zdání, že je pokožka citlivější a více se vysušuje v zimních měsících. Nikoho nepřekvapí, že je to především kvůli jinému podnebí. Chlad vede ke sníženému prokrvení a prochlazení pokožky, což vede k jejímu oslabení. Tento proces umocňuje rychlé střídání teplot. Poté se v drtivě většině případů objeví výrazné zarudnutí pokožky. Teplem se totiž cévky stažené zimou roztáhnou nepřirozeně rychle. Pokud se toto střídání opakuje často, může dojít k dlouhodobému zarudnutí pokožky a jejímu loupání. Vítr pleť také velmi vysušuje. Stručně řečeno, zima je pro pleť nebezpečným nepřítelem, pokud nevíme, jak o ni v tomto počasí správně pečovat.

Hydratujte svou pokožku správně

Není třeba zdůrazňovat, že správné oblečení je nutností. Důsledkům z kolísavých teplot se vyhnete například nošením rukavic. Nicméně největším problémem bývá nadprůměrně suchá pokožka, které musíme pomoci jinak než jen vhodným kabátem. Ke standardnímu čištění nesmíme opomenout i správně vybraný hydratační krém. Velmi často se stává, že k poškození pokožky dochází nevhodně zvoleným produktem. Na zimu se proto vybavte silně hydratačním krémem, ideálně pokud obsahuje speciální emulzní formu, kdy jsou kapičky vody obsaženy v olejové emulzi. Ty jsou zpravidla nejvýživnější. Při aplikaci nezapomínejte ani na krk, který je velmi citlivý.

Myslete také na bohatou výživu v podobě pleťových masek. Ty pomáhají znovu aktivovat hydratační schopnosti vyčerpané pokožky a zároveň ji projasní. Pocítíte příjemnou čistotu a svěžest. V zimě s ní nešetřete a nebojte se nanést i o trochu větší vrstvu než obvykle.

Na co se často zapomíná?

Zpravidla na hory se vždy vybavíme krémem na opalování, protože víme, jak jsou sluneční paprsky nebezpečné. Toto nepodceňujme ani ve městě. Mnohem jednodušší je prevence, než řešení problémů s rychle stárnoucí pokožkou a předčasnými vráskami. Proto si vyberte denní krém, který obsahuje i ochranný faktor.

Myslete i na správnou péči o rty, které v chladných dnech velmi trpí. Balzám na rty používejte i několikrát denně. Především vybírejte z balzámů, které obsahují i bambucké máslo a olej ze slunečnicových semínek, avokáda nebo hroznových jadérek. Odměna přijde v podobě krásných a zdravých rtů.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: