7.8.2017
Kategorie: Kosmetika, Lifestyle

Jak pečovat o svou pleť

Pokud chcete mít vaši pleť zdravou a krásnou, je potřeba se o ni pravidelně starat. Většina z nás není majitelem pleti, o níž není třeba pečovat.

Co tedy musíme udělat, aby naše pleť vypadala stále mladě a svěže, bez zarudnutí, pupínků a suchých míst? Pamatujte na tři důležité věci: pravidelné čištění, tonizace a pleťový krém.

Čištění

Toto je první a důležitý krok, který je potřeba provádět nejen večer, ale i ráno. Použijte k tomu čistící mléko nebo gel a to podle typu pleti. Vzhledem k tomu, že mají oba přípravky podobný účinek jako mýdlo, je potřeba je po vyčištění řádně umýt.

Pro odličování lze využít i různé typy hydrofilních odličovacích olejů.

Tonizace

Tento krok většina žen vynechává a tonikun podceňuje. Jeho hlavní předností však je, že pleť dokonale dočistí a pomůže vám zbavit se zbytků pleťového mléka, oleje či gelu. Zabrání tak ucpávání pórů a vzniku přecitlivělé pleti.

Pleťový krém

Krém vybírejte podle typu pokožky. Také by měl být jiný na den a jiný na noc.

Denní krém obsahuje SPF faktor, který chrání vaši pokožku před škodlivým UV zářením. Noční zase celou řadu výživných látek.

Krém by měl odpovídat i věku.

Do 30 let je pleť pružná, postačí tedy hydratace. Do 40 let je vhodné používat krém nejen hydratační, ale i s obsahem vitamínů A a C, které zpomalují vznik prvních vrásek. Nad 50 let již pleť potřebuje krém nejen hydratační a s vitamíny, ale i s obsahem kyseliny hyaluronové, která pomáhá výrazněji zpomalovat projevy stárnutí pleti.

Pleťové masky

Jednou za čas dopřejte své pleti masku, která ji pomůže zregenerovat. Připravit si ji můžete ze surovin, které máte běžně doma.

Maska pro jasnou pleť

Použijte 1 – 2 bílky, smíchejte je s lžičkou medu a vyšlehejte do pěny. Tu pak naneste na obličej a nechte působit 10 – 15 minut. Následně obličej řádně umyjte a použijte hydratační krém.

Maska pro vypnutí a zjemnění

Smíchejte 3 polévkové lžíce tvarohu, 1 žloutek,1 lžíci smetany a rozmačkaný banán. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Následně obličej řádně omyjte.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: