3.2.2013
Kategorie: PR, Různé

Padesátiny u hrnčířského kruhu

Naše maminka oslaví za měsíc padesátiny. Ani jsem nepostřehla, jak léta uplynula. Pamatuji si jen na krásné dětství, které nám se sestrou rodiče připravili. Nikdy jsme neměly vše, na co jsme si ukázaly, ale také jsme rozhodně nijak nestrádaly. Byla jsme taková normální rodina s běžnými starostmi i radostmi.

Nejraději se sestrou Monikou vzpomínáme na dovolené po České republice. Rodiče vždy někde pronajali chatku a tam jsme si týden užívali letní dovolené. Nejživější vzpomínky jsou z Jižních Čech. Na dovolenou jsme totiž vyrazili i s našimi sousedy do dvojchatky. Podnikali jsme výlety po okolí, půjčovali si loďku… hned bych se vrátila do těchto okamžiků.

Když jsme byly se sestrou v pubertě, vyjeli jsme jako rodina poprvé na zahraniční dovolenou k moři do Itálie. Byli jsme všichni tak natěšení, že nám vůbec nevadila dlouhá a nepohodlná cesta autobusem. Vždyť poprvé uvidíme moře, projdeme se bosýma nohama po pláži… To byly časy…

Maminka by se pro rodinu rozkrájela, a proto i my jí chceme k padesátinám udělat opravdové překvapení. Víme totiž, že maminka touží „hrábnout si do hlíny“. Tak ráda by si sama na hrnčířském kruhu vyrobila třeba hrnek. Občas přemýšlela i o unikátní technice Tiffany, kterou se vyrábí skleněné vitráže.

Ale zaručenou radost jí uděláme hrnčířským kruhem a tak je rozhodnuto! Podívám se na internetu, jestli se dá vůbec takový zážitek koupit. Mám štěstí, narážím na zážitkovou agenturu Esennce.cz. Její nabídka je více než bohatá, den strávený u hrnčířského kruhu také najdu.

A co se o Hrnčířskému kruhu dozvídám?

Maminka se naučí základy točení na hrnčířském kruhu, centrování, vytočení základního rovného tvaru a z něj pak mističky, hrnečky, nalepení ucha, začištění výrobků a příprava na pálení. Bude mít možnost glazování a dalšího dekoru. To vše jí naučí zkušená keramička.

Jsem moc ráda, že můžeme mamince splnit sen. Maminko, děkujeme za nádherné dětství!

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: