28.2.2016
Kategorie: Auto-moto, PR

Obytný vůz, nebo karavan?

Zdá se, že dovolená v karavanu láká stále více Čechů. Jakpak by ne, když moderní obytné vozy nabízí komfort srovnatelný s nadstandardně vybaveným pokojem v hotelu. Zásadní rozdíl tkví v mobilitě – karavaning je především o svobodě a jedinečných zážitcích, kterých se vám během pobytu na jednom místě nedostane. Ještě předtím, než se vydáte do půjčovny, byste si měli ujasnit rozdíl mezi karavanem a obytným vozem. Obojí má své specifické (ne)výhody, s nimiž je vhodné se seznámit.

Karavan neboli obytný přívěs

Zřejmě největší výhodou karavanů je možnost odpojení od tažného vozidla. Rozhodnete-li se pro cestování s obytným přívěsem, budete ho moct kdykoliv (resp. v kempech) odpojit a udělat si výlet po okolí. Tím ovšem benefity přívěsů (pomineme-li nižší pořizovací cenu) končí. K nevýhodám patří nižší cestovní rychlost, horší manévrovatelnost (zatáčení s přívěsem je noční můra nejednoho řidiče) a vyšší požadavky na tažné vozidlo (silnější motor a ideálně náhon na všechny čtyři kola). To vám potvrdí každá slušná půjčovna obytných vozů.

radyprovsechny.cz_obytnaautapraha_cz_01

Obytný vůz

Obytné vozy jsou ideálním řešením i pro méně zkušené řidiče, kteří by manévrování s dlouhým přívěsem nezvládli. K dalším výhodám patří vyšší cestovní rychlost, což se v rámci delší trasy projeví úsporou v řádu hodin. Obytné auto může po dálnici frčet rychlostí 120 km/h, zatímco s přívěsem pojedete maximálně stovkou.

radyprovsechny.cz_obytnaautapraha_cz_02Obytný vůz Carado T 447

Rozhodnutí mezi karavanem a obytným přívěsem je otázkou priorit a osobního přístupu. Chcete-li však zažít opravdu nezapomenutelnou dovolenou, zvažte zapůjčení luxusního modelu jako je například tento obytný vůz CARADO. Renomovaný německý výrobce Hymer přestavil nový model vozu Fiat Ducato (r.v. 2015) a vytvořil pohodlné zázemí pro pět osob. Díky maximální výbavě a výkonnému motoru si vychutnáte každou minutu strávenou na silnici i mimo ni.

radyprovsechny.cz_obytnaautapraha_cz_03

radyprovsechny.cz_obytnaautapraha_cz_04Pohled do vnitřku obytného vozu Carado T 447

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: