29.6.2020
Kategorie: Cestování

Nevíte, kam na výlet? Vyzkoušejte Maďarsko!

Maďarsko je nádhernou zemí, která je turisty, k jejich škodě, opomíjena. Od jeho kosmopolitního hlavního města, až po půvabnou krajinu – existuje spousta důvodů, proč se vydat na výlet do Maďarska. Středoevropská země nabízí něco pro každého, od jídla, výlety až po tradiční lidovou kulturu.

Jídlo je úžasné

Návštěvníci Maďarska nikdy nebudou hladovět, protože místní kuchyně je stejně chutná jako vydatná. Tradiční jídla, jako je guláš – masitý maďarský guláš, často viděný jako národní jídlo země – papriky, langoše a plněné zelí, jsou lahodná a Čechům známá, jídla, snadno dostupná a skutečně maďarská.

Nádherná příroda

Maďarská krajina je plná přírodně krásných památek a nejlepší je, že jsou často relativně neobjevené a nepoškozené! Od přírodní krajiny národního parku Hortobágy po ohromující jeskyně Lillafüred je maďarská krajina krásná a klidná.

Cenově dostupné pro každého

Pro každého, kdo hledá cenovou destinaci se spoustou nabídek, je Maďarsko skvělou volbou. Samotná Budapešť je na hlavní město relativně levná s cenově dostupným jídlem, pitím a zajímavostmi (mnoho slavných památek města je zcela zdarma k návštěvě, jako je Rybářská bašta a Řetězový most).

Termální lázně jsou jedny z nejlepších na světě

Maďarské termální vody jsou známé po celém světě a země maximálně využila tuto přírodní nabídku: velké množství termálních lázní a lázní je rozeseto po celé zemi, s hojnými léčebnými procedurami (nemluvě o možnostech relaxace). Od největšího světového termálního jezera dostupného pro koupající se (Lake Héviz), přes termální lázně uvnitř řady jeskyní (The Cave Bath), je čas na koupání a relaxování v jedinečném prostředí.

Můžete si odpočinout u největšího jezera ve střední Evropě…

Největší jezero ve střední Evropě, Balaton je díky svým plážím a osvěžujícím vodám často nazýváno maďarským mořem. Během léta je to oblíbená destinace pro každého, kdo si chce užít slunce a stoupající teploty; účastněte se snadno dostupných vodních sportů; a navštivte nedaleké vinařské oblasti. Je známo, že je severní pobřeží je vhodné pro rodiny, zatímco každý, kdo hledá živější noční život, by se měl vydat na jižní pobřeží a do měst, jako je Siófok.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: