1.6.2020
Kategorie: Cestování

Nesnášíte davy turistů? Ukážeme vám podceňované turistické atrakce

Ačkoliv bylo cestování díky koronavirové krizi zakázané, je jen otázkou času, kdy se vše vrátí zpět do „normálu“. Je pravdou, že nic už nebude jako dříve, ovšem touha po cestování a poznávání nových míst lidé budou vyhledávat i v budoucnu.

Existují chorobně známá místa, kde si místo vychutnání pohledu na váš cíl či je ho zdolání (památku, stavbu, horu…zkrátka cokoliv), se jen prodíráte mezi turisty a z výletu si odnesete pouze zklamání. Zkuste v budoucnu naše tipy a poznejte i méně známé krásy různých zemí.

Destinace: Francie

Populární atrakce: Eiffelova věž
Skrytý drahokam: Puy de Dome

Nemůžete jet do Paříže a nenavštívit Eiffelovu věž, ale měli byste také dát Puy de Dome do svého seznamu turistických cílů.

Je to jedna z nejmladších sopek v Evropě obklopená krásnou krajinou, tradičními francouzskými vesnicemi a křišťálově čistými jezery, což z ní činí výjimečné místo pro paragliding.

Destinace: Indonésie

Populární atrakce: Chrám Uluwatu
Skrytý drahokam: Nusa Lembongan

Když turisté podniknou výlet na Bali, pravděpodobně navštíví útesový vrchol Uluwatu Temple – často uvidí šibalské opice a krásný a duchovní chrámu. Pokud však dáváte přednost klidu, Nusa Lembongan hraje hostitele podvodního Buddhy.

Nebudete zklamáni, jakmile získáte příležitost k šnorchlování se sochou Buddhy soustředěnou kolem četných skal.

Destinace: Vietnam

Populární atrakce: Ha Long Bay
Skrytý drahokam: Mount Lao Than

Zatímco Ha Long Bay je nepochybně přirozeným zázrakem smaragdové vody a tyčících se vápencových útesů, méně známou podívanou je Mount Lao Than.

Turistická trasa byla otevřena až v roce 2015, takže je možné prozkoumat neomezenou nedotčenou divočinu.

Destinace: Čína

Populární atrakce: Šanghaj
Skrytý drahokam: Yunnan Yuanyang – rýžové terasy

Šanghaj je často prvním přístavem, kam cestujete do Číny, ale pokud se chcete zbavit světlých městských světel, Yunnan je místem, kam můžete vyrazit za bohatou přírodní krajinou.

Rýžové terasy Yuanyang jsou vizuální podívanou a skutečným svědectvím architektonického úsilí pracujících lidí Hani.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: