25.5.2020
Kategorie: Finance

Nemůžete se zbavit závazků na kreditních kartách?

Ačkoliv většina lidí již žije Velikonocemi, vy se stále nemůžete vzpamatovat z toho kolik jste utratili za vánoční dárky. Nechali jste se strhnout vánoční náladou a nakoupili dárky, které jste si nemohli dovolit? Věřte, že v tom nejste sami.

Je snadné nechat se strhnout vánoční atmosférou a ignorovat skutečnost, že nakonec přijde výpis z kreditní karty a vše bude muset být splaceno a je lhostejné za co jste peníze utratili.

Na vaší kreditní kartě se mohou objevit nevšední nákupy a může se vám to zdát jako dobrý nápad, ale po zbytek roku vás čeká obtížné splácení – zejména pokud platíte 20% úrok nebo vyšší z vašich nákupů.

Zhodnoťte svoji situaci a přemýšlejte chytře

Pokud máte vyšší na kreditní kartě, pak zaplaťte tolik, kolik jen můžete, abyste dluh snížili. Vyzkoušejte a provádějte týdenní nebo čtrnáctidenní platby, protože to rychle sníží zůstatek a minimalizuje úrok, který zaplatíte.

Napište si svůj rozpočet

Začněte tím, že si zapíšete svůj příjem do domácnosti a poté své primární výdaje – například nájemné, hypotéku, poplatky, náklady na auto, školné atd. Buďte realističtí a podívejte se na to, jak skutečně utrácíte své peníze, a určete položky a oblasti, kde můžete snížit své výdaje.

Přestaňte používat svou kreditní kartu

Toto je nejdůležitější pravidlo, které musíte dodržet. Přestaňte používat svou kreditní kartu k nákupu věcí, které prostě nepotřebujete nebo nemůžete zakoupit v hotovosti. Pokud opravdu chcete, aby váš rozpočet fungoval, musíte pravidelně sledovat své výdaje. Držte se svého plánu a začněte šetřit.

Naučte se používat kreditní kartu

Kreditní karta může být ve skutečnosti velmi užitečným nástrojem. Může se však stát problémem, který může vést k nezvládnutelnému dluhu, bude-li používána nevhodně. Než se rozhodnete použít kreditní kartu k nákupu, zeptejte se sami sebe:

  • Opravdu tuto položku opravdu potřebuji?
  • Mohu si to dovolit?
  • Mohu okamžitě splatit zůstatek na své kreditní kartě?

Pokud na dvě nebo více těchto otázek odpovíte „ne“, měli byste odejít a neuskutečnit nákup.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: