14.5.2018
Kategorie: Cestování

Kde se nachází nejlepší bobové dráhy v ČR?

Pokud máte rádi adrenalinové zábavy, tak právě pro vás je připravená celá řada bobových drah, které můžete při toulkách po naší republice vyzkoušet. Podívejte se na některé z nich.

Bobová dráha v Janově nad Nisou

Na této dráze naleznete celkem 22 zatáček (13 levých a 9 pravých). Dráha měří 900 metrů. Do vozíku se vejde jedna nebo dvě osoby. Boby mají gumová kolečka a účinnou brzdu, díky které si můžete regulovat rychlost i styl vaší jízdy.

Dvě bobové dráhy v areálu Bobovka na Lipně

Lipno nad Vltavou se pyšní hned dvěma dráhami, které naleznete v areálu Bobovka. Starší je korytová a patří mezi světové špičky a to především díky své délce (1 km) a rozmanitosti (21 zatáček, 2 tunely a terénní zlomy). Rychlost si regulujete pomocí páky.

Horská dráha je novější. Dráhy jsou navzájem propleteny.

Bobová dráha HappyWorld Špindlerův Mlýn

Tato dráha je prvním projektem tohoto typu u nás. Při jízdě na trati o délce 1 300 metrů si můžete vychutnat 22 zatáček, 5 terénních zlomů a 3 tunely. K dispozici jsou jedno nebo dvoumístné boby. Dráha je osvětlená, takže si jízdu na ní můžete vychutnávat i po setmění.

Bobová dráha HappyWorld Harrachov

Délka dráhy je 1 000 metrů, má 17 zatáček a 2 nadzemní křížení. Raritou je vyhřívané nerezové koryto, které zvyšuje kvalitu provozu po dešti.

Bobová dráha v Kutné Hoře

Dráhu naleznete ve sportovním areálu Klimeška. Díky své délce 1 565 metrů je nejdelší dráhou u nás. Rozkládá se na třech svazích a tvoří ji dva navzájem propojené okruhy.

Bobová dráha Prosek

První bobová dráha v Praze, která nabízí zábavu celoročně. Brzdová páka na bobu umožní regulaci rychlosti jízdy. V areálu naleznete i lezeckou stěnu a lanový park. Díky osvětlení lze dráhu využívat i večer.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Tuto bobovou dráhu naleznete ve sportovním a relaxačním resortu a na rozdíl od jiných drah je v provozu po celý rok.

Letní bobová dráha Kaste Petříkov v Jeseníkách

Jeseníky nabízejí sportovní areál Kaste, který se nachází v rekreačním středisku Petříkov nedaleko obce Ostružná. Bobová dráha, kterou si zde můžete vyzkoušet, měří 800 metrů a má 15 zatáček, 3 terénní zlomy a 100 m převýšení.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: