22.1.2018
Kategorie: Cestování

Kde najdeme nejlepší sjezdovky v Evropě?

Kde se rozbuší srdce každému lyžaři? V posledních letech přibývá českých lyžařů, kteří opouštějí upravené sjezdovky v Alpách a pokouší Ameriku, Kanadu či Japonsko. Prvně si to však vyzkoušejte alespoň v Rakousku.

Kam za lyžováním v Evropě?

St. Anton am Arlberg v Rakousku je střediskem vystupujícím pod názvem „evropská Aljaška“. V Rakousku patří mezi nejzajímavější výzvy. Najdete zde nemálo bohatých turistů i zajímavé sjezdovky. Více na www.stantonamarlberg.com.

Pozadu není ani Itálie se svým Courmayeur. Italská strana Mont Blancu poskytuje útočiště před anglickými důchodci, kteří okupují především francouzskou stranu a Chamonix. Místní ski patroly jsou zde však velmi přísné co se týče dodržování bezpečnostních pravidel při pohybu na otevřených terénech. Povinná je tak lavinová výbava. Toto středisko disponuje dvěma cvičnými plochami pro nácvik záchrany zasypaných osob pod lavinou. Můžete si to tak sami vyzkoušet.

Místní terény však skrývají mnoho ledovcových trhlin, vyplatí si tak zaplatit profesionálního průvodce na www.guidecourmayeur.com. Ten s vámi bude lyžovat za pomocí helikoptéry. Skipas stojí jednačtyřicet Eur. Více na www.courmayeur-montblanc.com.

Další atraktivní lokalitou pro lyžování je Andermatt ve Švýcarsku. Dominantou zde je hora s názvem Gemsstock (2963 metrů nad mořem), kde vede jediná kabinková lanovka. Středisko je orientované na sever a nejlepší čas pro návštěvu střediska je březen a duben. Skipas zde pořídíte za čtyřiačtyřicet Eur na den a platí pro celou oblast včetně Oberalppassu. Více na www.andermatt.ch.

Sainte Foy ve Francii přiléhají romantické vesničky s typickými roubenými chatkami. Nechybí zde profesionální horští vůdci, více na www.guide-montagne-tarentaise.com. Skipas stojí pětavacet eur na den, heliskiing tři sta deset eur na den. Více na www.saintefoy-tarentaise.com.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: