13.1.2016
Kategorie: Finance, Půjčky

Na co si dát pozor při výběru rychlé (SMS) půjčky?

Rychlé nebankovní půjčky jsou fenoménem současné doby. Na finanční trh přišly jako blesk z čistého nebe a vlastně okamžitě si získaly obrovskou popularitu. Na druhou stranu je ale fakt, že se díky nim dostalo mnoho lidí do velkých problémů. Pokud tedy o rychlé (SMS) půjčce uvažujete, je třeba si tento krok dobře promyslet. Můžete totiž i tvrdě narazit.

Musíte najít seriózního partnera

Rychlé půjčky nabízejí nebankovní instituce a v tom je kámen úrazu. Ne všechny totiž jednají fér. Objevily se i případy, kdy společnost vylákala z důvěřivých lidí poplatky za vyřízení půjčky, ovšem potom už nereagovala. Více o těchto případech se dozvíte v tomto článku. Na to je třeba si dát obrovský pozor a vzít si půjčku jen u prověřené firmy.

Kdy se vyplatí?

Rychlá krátkodobá půjčka byla stvořena za tím účelem, aby pokryla menší finanční nedostatky zejména v období, kdy mají lidé několik dní do výplaty. Pokud tedy jste v situaci, kdy vám do výplaty zbývá několik dní a potřebujete jen několik tisíc na pokrytí základních potřeb či na zaplacení účtů apod., je pro vás tento ty půjčky vhodný. Po výplatě peníze jistě bez problémů vrátíte. Půjčku je možné využít i na nákup rozbitého spotřebiče apod. Naopak není vhodné si brát půjčku například na dovolenou.

pujcka_01

Jak funguje rychlá SMS půjčka?

Velmi populární je v současnosti sms půjčka (někdy také nazývaná jako Finská půjčka). Ta je hojně využívána lidmi, kteří si tímto způsobem půjčují opakovaně. Jak funguje sms půjčka? Je to velmi prosté – klient pošle SMS s výší peněz, které potřebuje půjčit, společnost mu půjčku potvrdí a okamžitě pošle peníze. Pokud si chcete vzít půjčku prvně, je třeba vyplnit online formulář. V tomto případě je velkou výhodou, že ihned vidíte, kolik a kdy musíte splatit. Ve většině případů je možné si volit výši půjčky i dobu splatnosti.

pujcka_02

Na závěr je nutné dodat, že si musíte dobře spočítat, zda budete schopni peníze včas vrátit, pokud ne, hrozí dost vysoké sankce.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: